Strona główna Dzieje się U amerykańskich metodystów doszło do rozłamu

U amerykańskich metodystów doszło do rozłamu

źródło: btrtoday.com

U amerykańskich metodystów doszło do rozłamu na dwa oddzielne związki wyznaniowe. Przyczyną podziału jest stosunek do dewiacji seksualnych.

Największy po Południowej Konwencji Bpatystów kościół protestancki w USA podzielił się na dwie oddzielne denominacje. Przyczyną niezgody był stosunek do tzw. osób LGBT. Wewnątrz Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego dochodziło do tarć w sprawie udzielania ślubów parom jednopłciowym oraz dopuszczania do służby osób z zaburzeniami tożsamości płciowej. W konsekwencji po wielu latach tarć władze Kościoła zdecydowały o podziale na dwa związki wyznaniowe: konserwatywny i liberalny. Co najważniejsze większość amerykańskich metodystów stanowi ten pierwszy trzon. Podział oficjalnie ma zostać uznany w maju tego roku.

Podsumowując Słowo Boże informuje, że tego typu sytuacje są nieuniknione. „Przede wszystkim słyszę – i po części wierzę – że zdarzają się między wami spory, gdy schodzicie się razem jako Kościół. Zresztą nawet muszą być wśród was rozdarcia, żeby się okazało, którzy są wypróbowani.” 1Kor 11:18-19

Co dalej będzie u amerykańskich metodystów? Pismo Święte wyraźnie nazywa homoseksualizm i zaburzenia płciowe grzechem. Chrześcijański seks jest wyłącznie dla męża i żony. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za frakcję liberalną aby nie tolerowali grzechu. Pamiętajmy o modlitwie za homoseksualistów by Bóg zmienił ich serca. Módlmy się także o Kościoły wierne naukom Jezusa by zastały zachowane przed zwiedzeniem.

źródło: ekai

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.