Strona główna Najnowsze Ekologiści jak świadkowie Jehowy

Ekologiści jak świadkowie Jehowy

Ekologiści
zdjęcie: cnbc.com

Ekologiści są jak świadkowie Jehowy. Co kilka – kilkanaście lat krzyczą: „KONIEC JEST BLISKI”. Ponadto ich sekta wyznacza kolejne daty klimatycznego Armagedonu, które po niespełnionym proroctwie trzeba po cichu przesuwać. Przy czym – gdy śmiesz powątpiewać w kolejną wyznaczoną datę – wyzywają cię od denialistów i przypisują ci zbrodnicze intencje. Ekologiści mówią, że na pewno chcesz żeby miliony ludzi umierały w klimatycznym piekle i/lub lubisz się pławić w śmieciach i zadymionej atmosferze. Ten niemoralny proceder (przypisywania ci zbrodniczych intencji i skrajnej głupoty) ma za zadanie odwrócić twoją uwagę od faktu, że ich „eksperci” mylili się dostatecznie często, by osoba myśląca obiektywnie mogła dojść do przekonania, że przydomek „eksperci” jest wobec nich rażącym nadużyciem.

Właśnie gdy piszę te denialistyczne słowa pewien park narodowy w USA (źródło TUTAJ), zmienia znaki na szlakach, które ustawiono tam kilka lat wcześniej. Głosiły one, że „Lodowce roztopią się do roku 2020!” (więc już całkiem niedługo). Uprzedzając stały arsenał argumentów świadkowo-Jehowych, a zaadoptowanych przez fanatyczną sektę ekologistów:

1. To nie byli prawdziwi eksperci.
2. To co, że się pomylili – na tym polega nauka, że się mylimy i weryfikujemy stan wiedzy.
3. A bo ty jesteś… (w miejsce trzykropka możesz sobie wstawić dowolny epitet: „denialista”, „gupek”, „kochający śmieci”, „lubiący oddychać smogiem”… lista epitetów jest równie długa co moralnie obrzydliwa).

Proponuję:
1. Wypisać się z apokaliptycznej sekty ekologistów.
2. Dbać o otoczenie inaczej niż wyzywając bliźniego od denialistów (np. podnosząc papier leżący na ulicy albo przechodząc na czystsze źródła energii).
3. Ruszyć głową następnym razem gdy jakiś następca Ala Gora zechce wam wmawiać, że najpóźniej do roku 2009 planeta was usmaży…

Istnieje możliwość, że w rezultacie zastosowania tych trzech prostych kroków ktoś niemoralny wyzwie was od denialistów (cóż za manipulacyjne określenie). Również istnieje możliwość, że będzie ci mniej głupio gdy kolejna data klimatycznego Armagedonu się nie spełni. Polecam, to działa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.