Strona główna Dzieje się Greta Thunberg otrzyma doktorat z teologii

Greta Thunberg otrzyma doktorat z teologii

Greta Thunberg

Greta Thunberg ma otrzymać doktorat honoris causa w dziedzinie teologii. Tytuł przyzna Uniwersytet Helsiński.

Słynna aktywistka klimatyczna ma otrzymać doktorat honoris causa z teologii. Wydział teologiczny 9 czerwca 2023 roku nada 8 takich tytułów. Wiele osób z tego powodu nie ukrywa oburzenia. Niemniej jeśli spojrzymy na to, iż walka ze zmianami klimatycznymi (wcześniej z globalnym ociepleniem) jest religią to faktycznie można przyznawać takowym aktywistom różne tytuły z dziedziny teologii.

Trzeba jednak przyznać, że dorobek naukowy 20-latki czytającej swe przemówienia z kartki nie jest zbyt duży. Tutaj nie ma się co dziwić skoro młoda aktywistka zamiast chodzić do szkoły to brała udział w różnych protestach. Ponadto mimo doktoratu z teologii wątpliwa jest jej wiedza z wyznawanej przez nią religii – ekologii. Kilka dni temu słynna szwedka usunęła z Twittera wpis, iż ludzkość czeka zagłada jeśli w ciągu 5 lat nie odejdziemy od paliw kopalnianych. Jak widać Greta Thunberg bardzo się pomyliła w obliczeniach i pewnie jeszcze nieraz się pomyli.

Myślę, że najlepszym komentarzem wobec tej sytuacji będzie stary artykuł z naszego portalu autorstwa zielonoświątkowego Pastora Piotra Kirklewskiego. We wspomnianym artykule porównał tzw. ekologów do innej apokaliptycznej religii – świadków Jehowy. Wszak jedni i drudzy wielokrotnie wyznaczali daty końca świata, które ostatecznie nie nadeszły. Poniżej link do wspomnianego artykułu.

PASTOR PIOTR KIRKLEWSKI – EKOLOGIŚCI JAK ŚWIADKOWIE JEHOWY

źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: