Strona główna Dzieje się Przytulanki Jan Paweł II w sprzedaży

Przytulanki Jan Paweł II w sprzedaży

Przytulanki Jan Paweł II
zdjęcie: ruah.eu

Przytulanki Jan Paweł II pojawiły się w sprzedaży w sklepach z dewocjonaliami. Nie brakuje głosów, że jest to przekroczenie granicy.

Maskotki Jan Paweł II zostały wypuszczone na rynek co odbiło się głośnym echem w internecie. Na stronie ruah.eu możemy m.in. przeczytać: „Papież Polak jest dla Ciebie autorytetem? Chcesz prosić Go o opiekę nad swoją rodziną i sprawić, by pamiętali o Nim również Ci najmłodsi? Przytul Jana Pawła II i szerz dobro w swojej rodzinie!” Pluszowy papież mierzy 43 centymetry i kosztuje 149 złotych. Ponadto wykonany jest w 75% z bawełny i w 25% z poliestru, maskotki są wykonane ręcznie.

W konsekwencji zabawka wywołała różne reakcje w kręgach katolickich. Innymi słowy niektórzy nie widzą w tym nic złego, inni odczuwają zażenowanie zarzucając brak rozumu i godności człowieka. Jak ustalił Fakt na chwilę obecną w maskotki można zaopatrzyć się w trzech sklepach internetowych z dewocjonaliami. Sami sprzedawcy nie widzą w tym nic niestosownego. Za pomysł wyprodukowania maskotki papieża Polaka odpowiada pani Kamila Drzewiecka. Sprawuje ona funkcję prezesa Fundacji „Podaruj Radość”. Co więcej w tej sprawie kontaktowała się z Watykanem. W związku z tym otrzymała odpowiedź by odbyła rozmowę z duszpasterzem miejsca, które zamieszkuje. Póki co przytulanki można legalnie nabyć w sieci.

źródło: Fakt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: