Strona główna Dzieje się Oświadczenie Słowa Prawdy w sprawie książki „Pasterz serca dziecka”

Oświadczenie Słowa Prawdy w sprawie książki „Pasterz serca dziecka”

Książka Pasterz serca dziecka wycofana
zdjęcie: assets.rebelcircus.com

Baptystyczne wydawnictwo Słowo Prawdy wydało oświadczenie w sprawie kontrowersji związanych z książką „Pasterz serca dziecka”.

Książka autorstwa pastora Tedda Trippa choć była obecna na polskim rynku od czterech lat wywołała ostatnio niemałe zamieszanie. Wszystko z powodu zachęty do stosowania kar cielesnych wobec niegrzecznych dzieci. Znajdują się w niej instrukcje w jaki sposób wymierzać klapsy. Sprawę nagłośniła Magdalena Komsta opisywana przez część mediów jako psycholożka bądź psycholożkini. Nie spodobało się jej m.in. to, że książka zachęca do klapsów. Po naciskach medialnych wydawnictwo Słowo Prawdy wydało oświadczenie i wycofało książkę z dystrybucji publicznej. Oto ono:

„Szanowni Państwo,

bardzo dziękujemy za okazywaną we wszystkich wpisach i komentarzach troskę o dzieci. Jesteśmy również zdecydowanymi przeciwnikami wszelkich form przemocy.

W pełni też rozumiemy Państwa obawy. Wskazywane przez niektóre media fragmenty książki „Pasterz serca dziecka” dr. Tedda Trippa mogą, szczególnie wśród osób nie zadających sobie pytań o wychowanie w świetle Pisma Świętego, budzić lęk. Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że książka ta – przeczytana w całości – uczy przede wszystkim przebaczania i prawdomówności. Dlatego bardzo prosimy, by nie oceniać naszej decyzji o jej publikacji jedynie w oparciu o kilka, wyrwanych z kontekstu cytatów.

Wydając książki nie możemy ich edytować według własnego uznania. Dlatego bywa, że pojawiają się w nich poglądy kontrowersyjne zarówno dla baptystów, jak i dla osób o odmiennych przekonaniach. Głęboko wierzymy w zdolność naszych czytelników do wyrabiania sobie własnego poglądu na treści czytanych książek. Jednak ze względu na ogromne emocje, które pojawiły się wokół książki pastora Trippa, podjęliśmy decyzję o wycofaniu jej z dystrybucji w domenie publicznej.

Z poważaniem,
Wydawnictwo Słowo Prawdy”

Komentarz redakcji:

Przykre, że wydawnictwo pod naciskiem „postępowych” środowisk postanowiło wycofać książkę ze sprzedaży. Choć można nie zgadzać się z jej treścią to celem „jaśnie oświeconych” było wycofanie jej z obiegu co udało się osiągnąć. Tak w praktyce wygląda wolność słowa w Polsce. Może należy wycofać ze sprzedaży Biblię, w której znajdziemy taką treść: „Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go – w porę go karci” (Prz. 13:24)? Oczywiście jest kwestią indywidualną to jak rodzice wychowują swe dzieci. To sprawa rodziny jakie stosuje metody wychowawcze i innych nie powinno to interesować. Naturalnie wyjątkiem są ekstremalne sytuacje jak maltretowanie, ale jest różnica między katowaniem dziecka pięściami, a dawaniem klapsów. Wiele osób wcześniejszego pokolenia było wychowywanych za pomocą paska. Czy w związku z tym działo się coś złego? Różnice między obecnym, a wcześniejszym pokoleniem są widoczne gołym okiem. Starsze pokolenie to ludzie silni, zdecydowani, w przeciwieństwie do współczesnego pokolenia ciot, które nie potrafią się odnaleźć w brutalnym życiu. Stąd słyszymy o samobójstwach z powodu niskiej liczby lajków na Instagramie lub kary schowania komputera przez rodziców.

źródło: slowoprawdy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.