Strona główna Najnowsze Pastor Kurylas skomentował dni islamu u katolików

Pastor Kurylas skomentował dni islamu u katolików

Pastor Kurylas komentuje dni islamu w Kościele Katolickim

Pastor Bartłomiej Kurylas odniósł się na Facebooku do dni islamu jakie były ostatnio uroczyście celebrowane w Kościele Katolickim.

Oto wpis pastora dotyczący dni islamu w Kościele Katolickim:

To nie jest kadr z fabularnego filmu Netfliksa, to autentyczne zdjęcie spotkania biskupa rzymskokatolickiego z imamem muzułmańskim w meczecie (z poparciem arcybiskupa). To nie zdjęcie z niewiadomego odległego miejsca – to się wydarzyło w Krakowie.

dni islamu w KK

Pamiętajmy:

Kiedy omijamy trudne tematy, różnice – budujemy współczesną Wieże Babel i próbujemy razem dosięgnąć Nieba. Na szczęście przyszedł Pan i pomieszał byśmy tego nie zrobili. Słowo Boże mówi również „muszą być pomiędzy Wami podziały – by się okazało KTO PRAWDZIWIE WIERZY

Czasem słyszę, że to wstyd głosić o różnicach, zamiast głosić o tym co łączy. Oczywiście wstyd się kłócić o sprawy drugorzędne. Jednak są jeszcze sprawy pierwszorzędne.

Dla mnie jednak to zaszczyt spierać się o Jezusa.  Czasem słyszę, że kochać Boga i ludzi to nie mówić o różnicach. Ja jednak uważam, że ludzie którzy życie oddali paleni na stosie, ćwiartowani etc za prawdę związaną ze zbawieniem i słowami Jezusa, że jest JEDYNĄ DROGĄ kochali zarówno Boga jak i ludzi i zapłacili ogromną cenę. Czasem słyszę, że to nie ma znaczenia. Uważam jednak, że prawda o Jezusie ma znaczenie i to w kategoriach wieczności.

Dlatego znajdziesz mnie w otoczeniu każdego człowieka, kocham katolików, muzułmanów i buddystów tak samo jak braci ze zboru. Kocham więc mówię im prawdę o Jezusie Chrystusie.

Nie znajdziesz mnie natomiast na konferencjach, krucjatach i spotkaniach, gdzie próbuje się powiedzieć że prawda o podstawach jest relatywistyczna czy ekumeniczna w tym wymiarze i zawsze będę mówił o tym wprost. Takie spotkania nie mają nic wspólnego z miłością. Jeśli kochasz – mówisz prawdę i nie dajesz nawet pozorów, że kłamstwo nią jest!

I pamiętam jak kilka lat temu mówiłem – mikroekumenia zawsze kończy się makroekumenią. Biblia o tym mówi, że to się wydarzy, jedna wielka religia ponad podziałami – ale również poucza byśmy w tym udziału nie mieli.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: