Strona główna Dzieje się Zakonnica jest głodzona za ujawnienie skandali seksualnych

Zakonnica jest głodzona za ujawnienie skandali seksualnych

Zakonnica jest głodzona za ujawnienie skandali seksualnych
zdjęcie: tpr.org

Katolickie władze w Indiach utrudniają dostęp do żywności dla Lucy Kalapury. Zakonnica jest głodzona za książkę opisującą gwałty księży na zakonnicach.

Wszystko zaczęło się od protestów zakonnic domagających się skazania na karę więzienia biskupa Jalandhar – Franco Mulakkali. Jest on oskarżony o gwałt na siostrze zakonnej. Siostra Lucy Kalapura w swej autobiografii „Karthavinte Namathil” (W imię Chrystusa) wywołała ogromne zamieszanie w mediach. Opisała historie perwersyjnych gwałtów dokonywanych przez księży na zakonnicach. Ponadto wspomniała, iż sama czterokrotnie padła ofiarą przemocy seksualnej. Poniżej nagranie z manifestacji sióstr zakonnych:


W konsekwencji Franciszkańska Kongregacja Klarystów (FCC) wydaliła siostrę Lucy Kalapurę z zakonu w sierpniu zeszłego roku, powołując się na „poważny brak dyscypliny”. 52-letnia mniszka mówi, że choć jest jej ciężko to nie zamierza opuszczać klasztoru nawet jeśli miałaby umrzeć z głodu. Mimo, że zakonnica jest głodzona nie zamierza się złamać. Po pierwsze w najbliższym czasie planuje wejść na drogę sądową. Co ciekawe lokalny sąd w Wayanad w grudniu ubiegłego roku zawiesił postępowanie FCC przeciwko niej. Rzecznik zakonu w tej sprawie póki co nie zabrał głosu. Po drugie zamierza napisać kolejną petycję do papieża Franciszka, poprzez którą chce się odwołać od decyzji zakonu. Watykan póki co jedynie chwilowo zawiesił biskupa Franco Mulakkalę. Wiele zapytań budzi także tajemnicza śmierć księdza Kuriakose’go Kattuthary, który zeznawał przeciw biskupowi.

źródło: hindustantimes.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: