Strona główna Dzieje się Zwiększyła się sprzedaż Biblii

Zwiększyła się sprzedaż Biblii

zdjęcie: desiringgod.org

W ostatnim czasie znacznie wzrosła sprzedaż Biblii. Najprawdopodobniej przyczyną tego są skutki związane z koronawirusem.

Gwałtownie wzrosła sprzedaż Słowa Bożego na świecie. Wielu ludzi w trudnym czasie związanym z koronawirusem i koniecznością przebywania w domu zaczęła zwracać się ku Bogu.

W marcu wydawnictwo Tyndale House Publishers z siedzibą w Illinois sprzedało dużo więcej Biblii niż w tym samym okresie zeszłego roku. Jim Jewell dyrektor wydawnictwa mówi, że ich „Life Application Study Bible” sprzedaje się o 44% lepiej, zaś „Immerse Bible” o 60%. Co ciekawie Jewell oznajmił, że to nie pierwszy raz, kiedy kryzys narodowy sprawił większą sprzedaż Biblii. Miesiąc po zamachu na wieże World Trade Center wydawnictwo Tyndale sprzedało 57% więcej egzemplarzy Słowa Bożego, niż w październiku 2000r. Innym przykładem jest kalifornijskie wydawnictwo Alabaster Co zajmujące się sprzedażą  ksiąg Biblii wydanych w artystyczny sposób. Firma odnotowała sprzedaż zwiększoną aż o 143% w porównaniu do tego samego okresu roku wcześniejszego.

W trendach Google można zauważyć, iż w marcu gwałtownie wzrósł trend wobec takich haseł jak „modlitwa” czy „Biblia”. Ponadto zwiększyło się zainteresowanie chrześcijańskimi memami. Dla przykładu na facebookowej stronie New Living Translation, gdzie publikowane są m.in. biblijne memy aktywność użytkowników na fanpejdżu zwiększyła się trzykrotnie od marca 2019 r. i o 72% od poprzedniego miesiąca.

Sprzedaż Biblii w USA
Zainteresowanie Biblią w wyszukiwarce Google znacznie wzrosło. Tutaj przykład z USA.

źródło: chrzescijanin.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.