Strona główna Najnowsze Pastor Sławomir Ciesiółka o pomyśle arcybiskupa Gądeckiego

Pastor Sławomir Ciesiółka o pomyśle arcybiskupa Gądeckiego

Pastor Ciesiółka krytykuje pomysł arcybiskupa Gądeckiego
zdjęcie: oko.press

Pastor Kościoła „Droga” w Inowrocławiu Sławomir Ciesiółka na swoim blogu odniósł się do propozycji arcybiskupa Gądeckiego. Dotyczy ona zmian prawnych w ilości osób mogących gromadzić się na spotkaniach religijnych.

Na początku pastor przedstawił obecną sytuację polityczną w kraju, gdzie rząd zamierza wprowadzić zmiany dotyczące gromadzenia się na spotkaniach religijnych. Ma wrócić ograniczenie zgromadzeń do 50 osób. Tutaj pastor napisał, że w takiej sytuacji można zorganizować więcej nabożeństw i mszy jeśli byłaby taka potrzeba. Następnie przedstawił propozycję arcybiskupa Gądeckiego, który zaproponował ministrowi zdrowia by w obiektach kultu religijnego znajdowała się jedna osoba na 9m2.

W konsekwencji tak to skomentował: „Jest to jednak uderzenie w małe denominacje denominacje (zbory), które swoje nabożeństwa mają często w małych, wynajmowanych pomieszczeniach, gdzie na małym metrażu znajduje się dużo osób. Oto mamy tak zwaną ekumenię, która pokazuje na każdym kroku, że katolicy mają „gdzieś” sekciarzy i liczy się tylko ich interes. Może Polska Rada Ekumeniczna i jej zwolennicy, których nie brakuje zabiorą głos w tej sprawie i zaproponują rozwiązanie, które nie będzie uderzało w małe wspólnoty ewangeliczne.”

Następnie zaproponował by ewangeliczni chrześcijanie nie pozwolili się tak traktować. Powinniśmy szybko zareagować by nie doszło do sytuacji, iż hierarchowie katoliccy będą ingerować w porządek naszych nabożeństw. Całość wpisu można przeczytać klikając TUTAJ.

źródło: pastorslawekciesiolka.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.