Strona główna Dzieje się Podpisz petycję do rządu w sprawie ograniczeń dotyczących spotkań religijnych

Podpisz petycję do rządu w sprawie ograniczeń dotyczących spotkań religijnych

Podpisz petycję
zdjęcie: peoriapublicradio.org

Podpisz petycję do premiera przeciw nowym ograniczeniom w sprawowaniu kultu religijnego. Obecne regulacje mocno uderzają w kościoły protestanckie.

W Internecie pojawiła się petycja autorstwa pastorów Bartłomieja Kurylasa, Andrzeja Cyrikasa i Sławomira Ciesiółki. Jest ona reakcją na nowe ograniczenia rządu dotyczące zgromadzeń religijnych. Obecne decyzje mocno uderzają w małe zbory protestanckie. Oto jej treść:

Szanowny Panie Premierze!

Jako długoletni pastorzy i duszpasterze usługujący w różnych kościołach protestanckich, zwracamy się do Pana z petycją, w której prosimy o zniesienie obecnych restrykcji w sprawie zgromadzeń wspólnot kościoła w Polsce. W tym trudnym dla wszystkich czasie ludzie są spragnieni doświadczenia Kościoła, wspólnej modlitwy i wzajemnej pomocy. Przez ostatnie tygodnie wielokrotnie pomagaliśmy wielu ludziom. Ludzie potrzebują dzisiaj w szczególny sposób duchowego i psychicznego wsparcia. Uważamy, że nikt nie ma prawa pozbawiać ludzi tego rodzaju pomocy i wsparcia, a nasz kraj potrzebuje dzisiaj, jak nigdy, obywateli przygotowanych do ciężkiej pracy i podniesienia Polski z ruiny gospodarczej i społecznej. Szanujemy polskie prawo, dbamy o członków naszych kościołów i rozumiemy trudną zdrowotną sytuację, ale trudno nam zrozumieć i zaakceptować niektóre decyzje; wydają się one bowiem niezrozumiałe. Życzymy Panu Bożej mądrości i pełni Bożego błogosławieństwa.

Podpisy można składać klikając TUTAJ. Po złożeniu podpisu należy go jeszcze zatwierdzić w wiadomości, która przyjdzie na skrzynkę pocztową. W konsekwencji obecne rozporządzenia rządu sprawią, że w wielu protestanckich zborach nadal nie będą mogły odbywać się nabożeństwa. Dlatego apelujemy: Podpisz petycję. Ponadto wcześniej rada Ewangelicznego Kościoła Reformowanego wystosowała otwarty list wobec obecnych zmian. Zachęcamy wszystkich pastorów do zdecydowanej reakcji w tej sprawie. Pamiętajmy o modlitwie za rządzących.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: