Strona główna Dzieje się Alians Ewangeliczny wystosował otwarty list do premiera

Alians Ewangeliczny wystosował otwarty list do premiera

Alians Ewangeliczny w RP wystosował otwarty list do premiera
zdjęcie: radio.lublin.pl

Alians Ewangeliczny w RP wystosował list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego w związku z nowymi ograniczeniami dotyczącymi spotkań religijnych.

Na początku listu padają słowa wyrażające wdzięczność za działania rządu mające chronić nas przed skutkami koronawirusa. Następnie zaznaczono, że nowe rozporządzenia prawne dużo mocniej uderzają w mniejszościowe Kościoły ewangeliczne niż w wyznania większościowe, które posiadają większe budynki. Zaznaczono, iż w sprawowanie nabożeństw zaangażowane są również osoby świeckie, zatem zaapelowano by także one były traktowane przez literę prawa jako prowadzące nabożeństwo. Wspomniano, iż większość obiektów Kościołów ewangelikalnych jest mniejsza niż 75m2. W konsekwencji oznacza to, iż w wielu przypadkach nie będzie mogło się zgromadzić nawet 5 osób co dotychczas było dopuszczalne. Poproszono by na nabożeństwach mógł być zachowany dwumetrowy dystans między ludźmi. Na zakończenie życzono błogosławieństw oraz zapewniono władzę o modlitwie. Poniżej treść listu.

List do premiera Morawieckiego

Alians Ewangeliczny w RP to organizacja zrzeszające różne ewangelikalne Kościoły i organizacje w Polsce. Jego celem jest współpraca Kościołów ewangelicznych, wspólne zabieranie głosu w sprawach społecznych oraz aktywność kulturowa i wychowawcza. Ponadto zajmują się również działalnością charytatywną. Przewodniczącym od 2019 roku jest biskup Marek Kamiński z Kościoła Zielonoświątkowego w RP. Zachęcamy do modlitwy za Polskę i rząd aby podejmował kroki adekwatne do zagrożenia.

źródło: Facebook Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.