Strona główna Dzieje się Przywódcy religijni wystosowali list do premiera

Przywódcy religijni wystosowali list do premiera

Przywócy religijni napisali list do premiera
zdjęcie: money.pl

Przywódcy religijni wystosowali list do premiera Mateusza Morawieckiego zwracając się o złagodzenie restrykcji dotyczących zgromadzeń religijnych.

Przywódcy religijni z Polskiej Rady Ekumenicznej, Muzułmańskiego Związku Religijnego i Kościoła Katolickiego zwrócili się do rządu o złagodzenie restrykcji. Obecnie są dopuszczalne spotkania religijne spotkania religijne z jedną osobą w budynku na 15m2. W praktyce wygląda to tak, że w niektórych obiektach kultu religijnego mogą się gromadzić maksymalnie 4 osoby. Zaproponowano zmiany by w pomieszczenia kultu religijnego o powierzchni do 100m2 przypadała jedna osoba na 6m2, zaś w większych 1 osoba na 9m2. Zwrócono także uwagę, że w wielu związkach wyznaniowych zgromadzenia religijne prowadzą osoby świeckie. Stąd zaapelowano by uwzględniono to przy wprowadzeniu zmian. W skład Polskiej Rady Ekumenicznej wchodzą: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Reformowany, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Polskokatolicki, Kościół Starokatolicki Mariawitów oraz Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny. Całość listu można przeczytać klikając TUTAJ.

Co ciekawe na list odpowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapowiedział, że póki co nie będą podejmowane żadne decyzje w tej sprawie. Najpierw rząd musi zbadać szczegółowo statystyki związane z zachorowalnością na koronawirusa. Już wcześniej podobny list do premiera wystosował Alians Ewangeliczny czy pastor Paweł Bartosik. Ponadto pojawiła się także petycja internetowa do premiera zainicjowana przez pastorów Kurylasa, Cyrikasa i Ciesiółkę. Zachęcamy do modlitwy za naszą władzę.

źródło: ekumenia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.