Strona główna Dzieje się Otwarty list pastora Bartosika do polskich pastorów

Otwarty list pastora Bartosika do polskich pastorów

Pastor Bartosik do polskich pastorów

Pastor Paweł Bartosik na swym blogu zamieścił list skierowany do polskich pastorów. Odniósł się do sytuacji związanej z gromadzeniem się na nabożeństwach.

Pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku Paweł Bartosik w liście otwartym do polskich pastorów odniósł się do sytuacji polskich zborów. Zwrócił uwagę, iż obecne restrykcje rządu sprawiają, że polskim protestantom ciężko spotykać się na nabożeństwach. W związku z tym zachęca do tego by tymczasowo wynajmować większe pomieszczenia, zaspokajające potrzeby danego zboru. Wspomniał, że można by odprawiać 2 lub 3 niedzielne nabożeństwa.

Ponadto zaznaczył, że nabożeństwa nagrywane w sieci w żaden sposób nie zastąpią dosłownego nabożeństwa, gdzie fizycznie gromadzą się chrześcijanie. Zaznaczył, że obecne prawne utrudnienia szybko nie miną. Sam zresztą określił je jako nadmierne. Pastor zwrócił uwagę, że Kościół nie jest własnością państwa, ani prywatną własnością pastorów. Kościół jest własnością Jezusa Chrystusa. Stwierdził, że część chrześcijan weszła w fazę szaleństwa chcąc dobrowolnie całkowicie zamykać kościoły. W liście także opisał sytuację swego zboru i tego jak wyglądały poszukiwania tymczasowego obiektu. Ponadto pastor zachęcił by naciskać na rząd petycjami i listami aby poluzowano obecne ograniczenia.

Całość listu można przeczytać klikając TUTAJ.

Zobacz także:

Przywódcy religijni wystosowali list do premiera
Alians Ewangeliczny wystosował list otwarty do premiera
Podpisz petycję do rządu w sprawie ograniczeń dotyczących spotkań religijnych
Ewangeliczny Kościół Reformowany przeciw restrykcjom rządu
Pastor Kurylas – wirus głupoty
Przesłanie pastora Cyrikasa do Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: