Strona główna Dzieje się Rusza proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II

Rusza proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II

Rusza proces kanonizacyjny rodziców JP2

7 maja rusza proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II – Emilii i Karola seniora Wojtyłów. Od kanonizacji papieża Polaka minęło już 9 lat.

Po pierwsze bez względu na to czy rodzice Karola Wojtyły przejdą proces beatyfikacyjny to kult świętych jest bałwochwalstwem. Nie ma znaczenia tzw. heroiczność cnót czy rzekome cuda za ich wstawiennictwem. Według Słowa Bożego należy modlić się wyłącznie do Boga. Po drugie katolicka teologia mocno wypacza znaczenie słowa „święty”. Świętym jest każdy człowiek, który odwrócił się od grzechów i powierzył swe życie Jezusowi. Z biblijnego punktu widzenia nazywa się to narodzeniem na nowo.

Jak widać bałwochwalczy kult pana Wojtyły to dla Polaków za mało. Na siłę trzeba ogłosić świętymi jego rodziców. Proces beatyfikacyjny rodziców Karola Wojtyły to nic innego jak produkcja kolejnych bożków (choć nie traktowanych jak sam Bóg). Kult świętych jedynie wprowadzono po to by zastąpić poganom henoteizm, w którym tkwili. I tak wypływając na morze zamiast modlić się do Neptuna zaczęli zwracać się do Mikołaja z Miry – patrona żeglarzy. Osoby tkwiące w kulcie świętych zachęcamy do refleksji. Na co wam kult świętych skoro istnieje wszechmogący Bóg, który nas słyszy? Skąd macie pewność, że osoby ogłoszone świętymi są zbawione? Wszak sam Karol Wojtyła dopuszczał się diabelskich czynów nawet z punktu widzenia katolicyzmu. W 1986 roku przewodził zlotowi czarownic i guślarzy, który odbył się w Asyżu. Zamiast głosić tym ludziom Ewangelię to sam uczestniczył w pogańskich obrzędach. Ponadto w 1999 roku ucałował Koran. Przypominam, że ta księga neguje boskość Jezusa oraz jego śmierć i zmartwychwstanie. Tylko za te ohydne czyny należała się ekskomunika. Podsumowując to wszystko polecam Wam przeanalizować fragment biblijny ze świętym apostołem Piotrem:

„A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. Piotr podniósł go ze słowami: «Wstań, ja też jestem człowiekiem».” Dz. 10:25-26

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: