Strona główna Dzieje się Bergoglio zachęca do międzyreligijnej modlitwy

Bergoglio zachęca do międzyreligijnej modlitwy

Franciszek zachęca do międzyreligijnej modlitwy
zdjęcie: lifesitenews.com

Jorge Bergoglio zachęcił do międzyreligijnej modlitwy i postu o ustanie koronawirusa. Stwierdził, że modlitwa wyznawców każdej religii jest uniwersalna.

Pan Bergoglio zwany również papieżem Franciszkiem zachęcił do udziału w poście i modlitwie wyznawców wszystkich religii. Cały świat ma zanosić modły o ustanie koronawirusa. Dniem wyznaczonym do tego jest 14 maja. Ponadto stwierdził: „Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu, by błagać Boga o wspomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa”.

Początkowo inicjatywa miała jednoczyć w modlitwie libańskich muzułmanów i chrześcijan, ale Bergoglio rozszerzył ją na cały świat. Współpraca wynika z podpisanej w Abu Zabi Deklaracji o Powszechnym Braterstwie między Bergoglio a kairskim imamem Sheikhem Ahmedem al-Tayebem.

Komentarz redakcji

Po pierwsze modlitwa wszystkich ludzi nie ma charakteru uniwersalnego. Wystarczy przeczytać 18. rozdział I Księgi Królewskiej. Jest tam przedstawiona historia proroka Eliasza i proroków bożka Baala. Rywalizowali oni o to, które bóstwo jest prawdziwe. Ostatecznie wygrał Bóg Jahwe, do którego zanoszona przez Eliasza modlitwa została wysłuchana. Modły zanoszone przez proroków Baala nie przyniosły żadnego rezultatu. Ponadto zanoszenie modlitw do innych bóstw jak Jahwe jest bałwochwalstwem. Już wcześniej Jorge Bergoglio brał udział w pogańskich obrzędach ku czci pogańskiej bogini Pachamamy. W ten sposób pokazał, że nie jest chrześcijaninem.

Po drugie zachęta do międzyreligijnej modlitwy wskazuje na wypełnianie proroctw biblijnych o ogólnoświatowej religii (czy organizacji łączącej religie) jaka zapanuje za panowania Antychrysta. Słowo Boże nas ewidentnie przed tym przestrzega.

źródło: telewizjarepublika.pl

Koniecznie zobacz: Kim jest Wielka Nierządnica?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: