Strona główna Dzieje się Ksiądz Michał Misiak chce zostać pastorem

Ksiądz Michał Misiak chce zostać pastorem

Ksiądz Michał Misiak
zdjęcie: gazeta.pl
Znany ksiądz Michał Misiak zadeklarował na Facebooku, że zamierza zostać zielonoświątkowym pastorem. Obecnie przebywa na misji w Tanzanii.

Zacznijmy od początku. Ksiądz Michał Misiak znany był z wielu nietypowych akcji jak modlitwy pod sklepem z dopalaczami, wizyta kolędowa w domu publicznym. Ponadto organizował chrześcijańskie dyskoteki. Był bardzo lubianym kapłanem, szczególnie przez ludzi młodych. Głośno zrobiło się o nim gdy zgodnie z Biblią postanowił przyjąć chrzest przez zanurzenie w wieku dorosłym. Zgodnie z prawem kanonicznym zaciągnął na siebie karę ekskomuniki. Ponadto często wspominał o samotności i tym, że chciałby mieć żonę. W całym tym zamieszaniu postanowił wrócić na łono Kościoła Katolickiego. Niemniej niedawno podzielił się na Facebooku wpisem, iż w najbliższym czasie opuści Kościół Katolicki.

Przebywający obecnie w Tanzanii ksiądz Michał Misiak w swym wpisie na Facebooku opisał swe przejścia jako katolicki duchowny. Stwierdził, że Bóg chce by służył jako pastor. Oto fragment wpisu:

„Zacząłem słuchać tylko Jego głosu, bezpośrednio na modlitwie. Dałem się poprowadzić Bogu bez dodatkowych sakramentalnych pomocy. Zacząłem żyć pełnią życia, być sobą, być szczęśliwym człowiekiem bez lęków i bez wrzodów na żołądku. Od 5 miesięcy nie jestem księdzem na płaszczyźnie mojej woli i życia codziennego. Moim powołaniem jest służba Bogu i ludziom oraz małżeństwo. Chcę wreszcie pójść tą drogą. Dziś w liście z Watykanu dostałem braterskie upomnienie. Wiem, że gdy nie wrócę do wcześniejszego systemu życia i w przyszłości zawrę przymierze małżeńskie w Kościele katolickim zostanę ukarany zakazem głoszenia Ewangelii, katechizowania i posługi duchowej we wszystkich kościołach katolickich na świecie. Nie mogę się na to zgodzić, gdyż Chrystus zaprasza mnie do ewangelizacji i głoszenie o Jego miłości i o Jego prawie. Z zakończeniem posługi kapłańskiej muszę zatem zakończyć moją duchową drogę w Kościele katolickim. Bóg o wszystko już się zatroszczył. Zaprosił mnie do Kościoła zielonoświątkowego, w którym w przyszłości pragnę podjąć posługę pastora.”

Całość wpisu poniżej:

O jego sprawie pisaliśmy wcześniej. Życzymy przyszłemu pastorowi samych błogosławieństw, Bożego prowadzenia i kochanej żony.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: