Strona główna Dzieje się EWST współpracuje z „tęczowym pastorem”

EWST współpracuje z „tęczowym pastorem”

Kazimierz Bem
zdjęcie: screen z https://www.youtube.com/watch?v=W5Rv2TX8TAs

Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna umieściła film o historii kalwinizmu we Wrocławiu. Wykład prowadził „pastor” udzielający ślubów homoseksualistom.

Sprawę na Facebooku nagłośnił pastor Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku Paweł Bartosik. Zwrócił uwagę, iż Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu zamieściła na Youtube nagranie o historii kalwinizmu we Wrocławiu. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego gdyby nie prowadził go „pastor” Kazimierz Bem, który udziela ślubów parom homoseksualnym. Sam w czynach homoseksualnych nie widzi grzechu. Poniżej fragment wpisu pastora Bartosika, który trafnie ocenił zjawisko:

„Nie chcę przez to powiedzieć, że zadeklarowani homoseksualiści powinni być dyskryminowani lub co do zasady odsuwani od prowadzenia zajęć akademickich. Chcę przez to powiedzieć, że zadeklarowani homoseksualiści broniący homoseksualnego stylu życia, używający w tym celu imienia naszego Pana Jezusa, nie powinni być pastorami, członkami Kościoła, a tym bardziej uwiarygadniani przez uczelnie teologiczne, które oficjalnie przyznają się do wiary w Boga, w Biblię jako Jego Słowo i utożsamiają się z ewangelikalnym nurtem protestantyzmu kształcąc m.in. przyszłych pastorów w polskich kościołach. Mam świadomość, że wystąpienia dr Kazimierza Bema nie dotyczyły promocji homoseksualizmu. Osobiście nie widziałbym problemu, by nawet w chrześcijańskiej uczelni np. hebrajskiego lub greki nauczał niewierzący, lecz kompetentny profesor. W przypadku dr Bema mamy jednak do czynienia z osobą, która występuje w stroju duchownego i na stronach uczelni jest przedstawiana jako pastor w chrześcijańskim Kościele. Sam ten fakt stanowi promocję nie tylko błędnej teologii, ale i promocję grzechu.”

Mimo, że sam wykład jest bardzo interesujący, a dr Kazimierz Bem ma dużą wiedzę historyczną to nie wypada chrześcijańskiej uczelni promować człowieka, który mianuje się pastorem i nie widzi nic złego w grzechu homoseksualizmu. Poniżej całość nagrania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

  1. […] Ewangelikalna Wyższa Szkołą Teologiczna nadal współpracuje z Kazimierzem Bemem. Tym razem protestancka uczelnia zamieściła na Youtube materiał dotyczący roli kobiet w historii Kościoła. Człowiek ten jest kalwińskim duchownym, który usługuje w tzw. Zjednoczonego Kościele Chrystusa w USA. Deklaruje, iż jest homoseksualistą i sam udziela ślubów parom homoseksualnym. W czynach homoseksualnych nie widzi nic złego. Nasz portal już wcześniej zwracał uwagę na tą sprawę (więcej po kliknięciu TUTAJ). […]

Comments are closed.