Strona główna Dzieje się Protestancka uczelnia współpracuje z homoseksualistą

Protestancka uczelnia współpracuje z homoseksualistą

Protestancka uczelnia zatrudnia homoseksualistę
zdjęcie: screen z https://www.youtube.com/watch?v=0PVkpjHfyuA

Protestancka uczelnia EWST (Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna) we Wrocławiu współpracuje z homoseksualnym aktywistą Kazimierzem Bemem.

Ewangelikalna Wyższa Szkołą Teologiczna nadal współpracuje z Kazimierzem Bemem. Tym razem protestancka uczelnia zamieściła na Youtube materiał dotyczący roli kobiet w historii Kościoła. Człowiek ten jest kalwińskim duchownym, który usługuje w tzw. Zjednoczonym Kościele Chrystusa w USA. Deklaruje, iż jest homoseksualistą i sam udziela ślubów parom homoseksualnym. W czynach homoseksualnych nie widzi nic złego. Nasz portal już wcześniej zwracał uwagę na tą sprawę (więcej po kliknięciu TUTAJ).

Bez względu na treść filmu uczelnia, która deklaruje się chrześcijańską nie powinna współpracować z człowiekiem, który promuje grzech. W tym wszystkim uwiarygadniają jego działalność jako rzekomo chrześcijańskiego pastora. Tym bardziej, iż pan Bem często występuje w kalwińskiej befce i koloratce. Ponadto na stronie uczelni możemy znaleźć informację, iż pan Bem wykłada na niej przedmiot – historia Kościoła. Nie negujemy jego wiedzy niemniej zatrudnianie takiej osoby jest delikatnie mówiąc kontrowersyjne.

Sam protestantyzm pana Bema jest mocno wątpliwy. Dla przykładu dla Newsweeka napisał artykuł pt. „Parada równości jest warta mszy. Wiem to. Jestem pastorem i gejem”. Czy protestant może popierać coś takiego jak msza, na której według katolickich wierzeń Jezus ma być ponownie ofiarowany? Ten przykład pokazuje jaki ma stosunek do prawdy teologicznej. Czy zatem można nazywać go protestantem?

Zachęcamy do pisania maili do uczelni EWST by wyjaśniła sprawę. Adres mailowy podany na ich stronie to ewst@ewst.pl. Czy miłujący Słowo Boże chrześcijanie powinni kształcić się na takich uczelniach? Poniżej nagranie, w którym występuje doktor Kazimierz Bem: „Diakonki, kapłanki, pastorki, biskupki. Kobiety – duchowne od I do XXI wieku | EWST online”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: