Strona główna Dzieje się Apologeticon – ateizm zabija

Apologeticon – ateizm zabija

Uczestnicy Apologeticonu w najnowszym odcinku pt. „Ateizm zabija” debatowali o zagrożeniach i ofiarach ateizmu.

Pastorzy Piotr Kirklewski (Kościół Zielonoświątkowy w Boguszowie Gorcach), Michał Prończuk (Kościół Chrześcijan Baptystów w Toruniu) oraz apologeta Michał Głazowski dyskutowali o ofiarach ateizmu. Na początku wspomnieli o ofiarach reżimów totalitarnych z zeszłego, które z założenia były ateistyczne. Zauważono, że ateiści konfrontując się w faktami dotyczącymi ateistycznych zbrodni często przywołują inkwizycję. Rozmówcy skrytykowali działalność inkwizycji, ale zwrócili uwagę, że statystycznie ateizm ma na sumieniu dużo więcej ofiar.

Poruszona została także kwestia tego jak ateiści postrzegają rzeczywistość, gdzie nie ma żadnej kary za grzechy. Poruszono treści takich książek jak „Ateizm zabija”, „Przebacz mi Nataszo” czy „Torturowani dla Chrystusa”. Pastor Michał Prończuk zauważył, że ateizm bardzo często związany jest z naturalizmem czyli poglądem, iż świat duchowy nie istnieje. Podał także przykład konsekwencji jakie niesie tego tego typu pogląd. Zaznaczył, iż jeśli połączymy naturalizm z darwinizmem to nie ma podziału na dobro i zło, a wszystkie nasze czyny są naturalne. W konsekwencji obiektywna moralność przestaje istnieć.

Zaznaczono, że ze zwiększającą się ateizacją społeczeństwa nie przypisuje się przestępcą odpowiedzialności za czyn. Mimo skazania to winę widzi się w genach, w otoczeniu. Gdy w USA dochodzi do strzelanin to za winnych śmierci nie uznaje się ludzi, ale… broń.

Michał Głazowski zwrócił uwagę na różne nurty ateizmu. Ciekawą uwagą było to, że tam gdzie pojawia się ateizm tam maleje dzietność. Stwierdził, że ateizm w przeciwieństwie do chrześcijaństwa nie wyciąga ludzi np. z nałogów w przeciwieństwie do chrześcijaństwa.

Zachęcamy do śledzenia i subskrybowania kanały Apologeticon.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.