Strona główna Dzieje się Apologeticon – Ateizm zabija II

Apologeticon – Ateizm zabija II

Ateizm zabija

W najnowszym odcinku Apologeticonu pojawił się kolejny odcinek omawiający zbrodnie za jakimi stoi bezbożny ateizm.

W najnowszym odcinku wystąpili pastor Piotr Kirklewski, Michał Głazowski oraz Paweł Pestka. Na samym początku zestawiono liczby zbrodni XX wiecznych reżimów ateistycznych z często przytaczaną inkwizycją. Ponadto poruszono takie tematy jak wojna trzydziestoletnia, działalność armii czerwonej, krucjaty, nadciągający upadek cywilizacji zachodniej. Wartym uwagi był temat tego czemu w średniowieczu nie powstawały obozy koncentracyjne, choć technicznie taka możliwość istniała.

Zwrócono uwagę na to by zdegradować innych ludzi jako tzw. element mniej wartościowy, który można zamordować to wymagane są teoria ewolucji + darwinizm. W konsekwencji rządy państw wprost odwołujące się do ateizmu często zastępują swym obywatelom Boga.

W sprawach moralnych zaznaczono, że ateiści mają problem ze wskazaniem źródła norm moralnych. Zaznaczono, że ateizm ma problem z obiektywnym istnieniem prawdy czy w kwestii tego co jest piękne, a co brzydkie. Zaznaczono, że w erze średniowiecza i nawet później oświecenia powstawały najpiękniejsze dzieła sztuki. Obecnie w erze rosnącego ateizmu mamy do czynienia z takimi „działami” jak Merda d’artista. Zwrócono uwagę, że w społeczeństwach ateizujących się rodzi się mniej dzieci.

Nie zabrakło odwoływania się do edukacji i prestiżowych uniwersytetów. Zwrócono uwagę, że odkąd na uniwersytetach zaczęli wśród wykładowców dominować ateiści ze względu na subiektywizm zaprzestano dążyć do prawdy. W erze poprawności politycznej wielu ludzi boi się zwrócić uwagę na absurdy otaczającego nas świata, mimo iż myśli właściwie. Poniżej cały odcinek.

W filmie zaznaczono, że nie każdy ateista to morderca i nie każdy teista jest moralnie postępującym człowiekiem. Zwrócono uwagę, że etyka chrześcijańska zdecydowanie przewyższa inne systemy etyczne.

Przeczytaj także: Apologeticon – ateizm zabija.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: