Strona główna Dzieje się Uniewinniono chrześcijanina więzionego 7 lat

Uniewinniono chrześcijanina więzionego 7 lat

Uniewinniono chrześcijanina Sawana Masiha

Uniewinniono chrześcijanina Sawana Masiha, którego oskarżano o bluźnierstwo przeciw Mahometowi. W pakistańskim więzieniu spędził 7 lat.

W marcu 2013 roku oskarżono Sawanę Masiha o obrazę Mahometa w czasie rozmowy z muzułmaninem. Według oskarżyciela chrześcijanin miał rzec, iż „jego prorok jest fałszywy”. Oskarżenie o bluźnierstwo w mieście Lahaur wywołało radykalną reakcję islamistów. Grupy ekstremistów liczące około 3000 osób zaatakowały dzielnicę Joseph Colony zamieszkałą głównie przez wyznawców Jezusa. Podpalono wówczas 15 domów, 75 sklepów oraz dwa kościoły.

Rok później sąd skazał go na karę śmierci. Ostatecznie kary nie wykonano i po 7 latach uniewinniono chrześcijanina z wszelkich zarzutów. Sawan Masih ma żonę oraz trójkę dzieci.

W Pakistanie fałszywe oskarżenia o bluźnierstwo wobec Mahometa są częstym zjawiskiem. Najgłośniejszym przypadkiem była sytuacja Asi Bibi. Spędziła niewinnie 10 lat za kratami by ją ostatecznie uniewinniono. W rankingu Open Doors Pakistan pod względem prześladowań chrześcijan zajmuje 5. pozycję.

źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.