Strona główna Najnowsze Zdekryminalizowano wszystkie narkotyki w Oregonie

Zdekryminalizowano wszystkie narkotyki w Oregonie

W Oregonie zdekryminalizowano wszystkie narkotyki
zdjęcie: simcoemuskokahealth.org

Mieszkańcy Oregonu przez referendum sprawili, iż zdekryminalizowano wszystkie narkotyki na terenie stanu. Decyzja dotyczy małych ilości.

W dniu emocjonujących wyborów prezydenckich w USA w stanie Oregon odbyło się jeszcze jedno głosowanie. Mianowicie mieszkańcy stanu zdecydowali w referendum o dekryminalizacji wszystkich narkotyków. Dekryminalizacja tyczy się niedużych ilości. Niemniej nie oznacza to całkowitego braku kar. Za przyłapanie na posiadaniu można będzie dostać mandat w wysokości 100 dolarów. Ponadto przyłapanej osobie zaoferuje się terapię, która ma być sfinansowana z akcyzy ze sprzedaży marihuany.

W praktyce oznacza to, że można posiadać dowolny narkotyk (nawet heroinę, LSD czy metamfetaminę), a najwyższą karą może być jedynie mandat. Za dekryminalizacją opowiedziało się 59% głosujących, zaś przeciwko było 41%. Ponadto zalegalizowano terapię z użyciem grzybów halucynogennych. Skoro zdekryminalizowano wszystkie narkotyki w Oregonie to może w przyszłości nastąpi taki krok we wszystkich stanach?

Co ciekawe nie było to jedyne referendum w USA związane ze środkami odurzającymi. W New Jersey i Dakocie Południowej osoby po 21 roku życia będą mogły palić rekreacyjnie marihuanę. Z kolej w Dystrykcie Kolumbii zdecydowano o dekryminalizacji posiadania roślin halucynogennych oraz grzybów.

Jako chrześcijański portal przypominamy o słowach ze Słowa Bożego: „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.” 1Kor. 6:12

źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: