Strona główna Najnowsze Napisz list do kolumbijskich dzieci

Napisz list do kolumbijskich dzieci

Napisz list do chrześcijan w Kolumbii
zdjęcie: screen z Youtube Open Doors Polska o historii Danieli z Kolumbii

Napisz list do kolumbijskich dzieci, które cierpią w wyniku działań gangów. Wiele z nich straciło rodzica lub rodziców.

Niektórym może się wydawać dziwne, iż w Kolumbii prześladowani są chrześcijanie. W końcu jest to tradycyjnie chrześcijański kontynent. Po pierwsze spora część mieszkańców Kolumbii to wyznawcy rdzennych religii plemiennych. Porzucenie wierzeń pogańskich dla Jezusa spotyka się tam z silną wrogością. Po drugie w Kolumbii działa wiele organizacji przestępczych, które uznają chrześcijan za zagrożenie w prowadzeniu interesów. Po trzecie w tym państwie są silne komunistyczne partyzantki. Kolumbia w najnowszym rankingu Open Doors zajmuje 30 miejsce.

Spora część dzieci z chrześcijańskich rodzin traci rodzica lub obu rodziców w wyniku prześladowań. Niektóre z nich zostają porywane. Przykładem straty ojca jest Daniela – córka pastora, której historię można obejrzeć w filmie poniżej. Open Doors wspiera takie dzieci zapewniając m.in. opiekę psychologów.

Dlatego zachęcamy Ciebie: Napisz list! Będzie on duchowym wsparciem dla tych dzieci. Będą wiedzieć, iż ich los nie jest dla innych obojętny oraz że mają modlitewne wsparcie. List należy napisać w języku angielskim lub hiszpańskim. Bardzo mile widziane wersety biblijne podnoszące na duchu. W listach nie należy wspominać o Open Doors, krytykować rządów Ameryki Południowej czy wkładać do koperty pieniędzy. Nie podawaj więcej danych jak tylko imię, wiek i kraj, z którego jesteś. Kartki należy wysyłać na wskazany adres: Open Doors Polska Skr. poczt. 91 02-783 Warszawa z dopiskiem „Dzieci dzieciom”. Zachęcamy do modlitwy za prześladowanych chrześcijan. Więcej informacji pod TYM linkiem. Można także finansowo wesprzeć organizację Open Doors.

źródło: opendoors.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: