Strona główna Najnowsze Prześladowania chrześcijan – ranking Open Doors 2021

Prześladowania chrześcijan – ranking Open Doors 2021

prześladowania chrześcijan

Prześladowania chrześcijan na świecie nie ustają. Jak co roku Open Doors utworzyło ranking 50 państw najbardziej prześladujących chrześcijan.

Organizacja Open Doors zajmuje się pomocą chrześcijanom w państwach w których są prześladowani i dyskryminowani. Zajmują się praktyczną pomocą jak pomoc materialna w postaci np. lekarstw, ubrań, dachu nad głową. Ponadto w państwach, w których panuje wysoki analfabetyzm organizują chrześcijanom edukację, szkolą do zawodów i załatwiają pracę. Gdy potrzebni są prawnicy i nagłośnienie sytuacji konkretnego chrześcijanina to Open Doors robi w takiej sytuacji co może. Dodatkowo rozpowszechniają chrześcijańską literaturę i zapewniają duchowe i psychiczne wsparcie prześladowanym. W konsekwencji co roku tworzą ranking 50 państw, które najbardziej prześladują Kościół.

Chrześcijanie bezdyskusyjnie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Najczęstszymi przyczynami prześladowań są islam, komunizm, hinduizm oraz buddyzm. Ponadto wyznawcy Jezusa zwalczani są także przez różne grupy przestępcze. Poniżej lista państw:

rześladowania chrześcijan 2021

W porównaniu z zeszłorocznym rankingiem w pierwszej szóstce bez zmian. Na czele Korea Północna, następnie Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan oraz Erytrea. Z rankingu zniknęły takie państwa jak Niger, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rosja, Sri Lanka. Z państw, które „wskoczyły” na ich miejsce są to: Komory, Demokratyczna Republika Konga, Mozambik i Meksyk.

Prześladowania chrześcijan nie ustają. Zachęcamy do modlitwy oraz działania na rzecz prześladowanego Kościoła. Jest możliwość finansowego wsparcia organizacji Open Doors (więcej po kliknięciu TUTAJ). Zachęcamy także to polubienia fanpejdża organizacji na Facebooku oraz obserwowania na Twitterze. Jest możliwość zaprenumorowania czasopisma o prześladowanym Kościele, które będzie wysyłane na wskazany adres za darmo (kliknij TUTAJ aby zamówić). Nie bądźmy obojętni na zło wobec naszych sióstr i braci.

źródło: opendoors.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

9 KOMENTARZE

Comments are closed.