Strona główna Dzieje się Facebook przeciw prześladowanym chrześcijankom

Facebook przeciw prześladowanym chrześcijankom

Facebook przeciw chrześcijankom
zdjęcie: actionnetwork.org

Jak informuje pkwp.org Facebook zmniejszył zasięgi akcji ukazującej problem gwałconych chrześcijanek w państwach islamskich. Zablokowano petycję w ich obronie.

W listopadzie 2021 roku brytyjskie biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wystartowało z kampanią na rzecz walki z przemocą seksualną wobec chrześcijanek w państwach islamskich. Ponadto w tej sprawie powstała petycja i raport „Usłysz jej płacz”. Wspomniany dokument wymienia te regiony, w których kobiety najczęściej padają ofiarami przemocy seksualnej do jakiej się uciekają się muzułmanie. Wspomina o gwałtach i porwaniach kobiet, które są np. zmuszane do małżeństw z islamistami. Zdarzają się również przypadki handlu żywym towarem.

Brytyjskie Biuro Pomoc Kościołowi w Potrzebie nagłośniło problem na Facebooku. Co ciekawe wspomniane medium społecznościowe postanowiło tutaj zmniejszyć zasięgi. Dodatkowo zablokowana została petycja w obronie wyznawczyń Jezusa Chrystusa. Głos w tej sprawie zajął ksiądz profesor Waldemar Cisło będący dyrektorem sekcji polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Wprowadzenie cenzury przez Facebooka w tej sprawie określił mianem chrystianofobii.

Jak widać Facebook jest nie tylko przeciw wolności słowa, ale również przeciw nagłaśnianiu problemu przemocy wobec chrześcijanek. Na poniższym nagraniu można usłyszeć o problemach z jakimi spotykają się chrześcijanki w niektórych państwach muzułmańskich o jakich mówi ksiądz profesor Waldemar Cisło.

źródło: pkwp.org

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN RANKING OPEN DOORS 2021

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: