Strona główna Dzieje się Meksyk: protestanci zyskują, katolicy tracą wiernych

Meksyk: protestanci zyskują, katolicy tracą wiernych

Meksyk

W Meksyku odbył się spis powszechny. W porównaniu do poprzedniego spisu protestantami zostało 3,7% populacji kraju. Katolicyzm skurczył się o 5% populacji.

Narodowy Instytut Statystyk i Geografii podał dane dotyczące spisu powszechnego z 2020 roku. Podawane dane dotyczyły również wyznania. Okazało się, że w stosunku do poprzedniego spisu protestantyzm zyskał 3,7% populacji, a katolicyzm utracił 5% populacji Meksyku w ciągu 10 lat. Ewangelikalni chrześcijanie stanowią obecnie 11,2% (14 milionów) populacji Meksyku, zaś katolicy stanowią 77,7% (ponad 97 milionów) mieszkańców tego państwa.

Meksyk nie jest jedynym państwem, w którym możemy zaobserwować to zjawisko. Jeśli trend się utrzyma to w Ameryce Południowej będzie dominować ewangelikalny protestantyzm. Najdynamiczniej rozwijającym się odłamem są zielonoświątkowcy. Ponadto Kościół Katolicki ma tam poważne problemy z liczbą duchownych co utrudnia jego funkcjonowanie w tym rejonie świata.

Co ciekawe Meksyk znajduje się na liście Open Doors na 37. pozycji pod względem prześladowania chrześcijan. Prześladowania płyną ze strony karteli narkotykowych, ale zdarzają się przypadki prześladowań protestantów przez katolików.

źródło: evangelicalfocus.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.