Strona główna Dzieje się Chrześcijanie w Malezji mogą używać słowa „Allah”

Chrześcijanie w Malezji mogą używać słowa „Allah”

Chrześcijanie w Malezji
zdjęcie: theculturetrip.com

Chrześcijanie w Malezji mogą posługiwać się słowem „Allah”, które oznacza Boga. Zniesiono zakaz zabraniający niemuzułmanom na używanie go.

Od 1986 roku chrześcijanom w Malezji zabroniono używania arabskiego słowa „Allah”, które zwyczajnie oznacza Boga. Dotychczas monopol na stosowanie tego terminu mieli jedynie muzułmanie. Walka prawna zaczęła się od 2009 roku gdy zabroniono katolickiemu tygodnikowi „Malaysia Harald” stosowania słowa „Allah”.

Czasopismo wygrało proces w pierwszej instancji. W konsekwencji… doszło do zamieszek i ataków na kościoły. W drugiej instancji w 2013 roku tygodnik przegrał proces. Ponadto władze zarekwirowały wiele egzemplarzy Biblii, gdzie występowało słowo „Allah”. Ostatecznie czasopismo złożyło kasację i ostateczny wyrok pozwala chrześcijanom na stosowanie terminu „Allah”.

Chrześcijanie w Malezji stanowią 9% populacji Malezji. W tym państwie dominuje islam, który jest wyznawany przez 56% obywateli. Ponadto kraj ten zamieszkują hinduiści (6%) oraz buddyści (5%) i wyznawcy religii plemiennych (3,5%). W najnowszym rankingu Open Doors islamska Malezja zajmuje 46. pozycję pod względem prześladowań chrześcijan.

źródło: stacja7.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: