Strona główna Dzieje się Prześladowania chrześcijan – ranking Open Doors 2022

Prześladowania chrześcijan – ranking Open Doors 2022

ranking Open Doors

Prześladowania chrześcijan na świecie się nasilają. Open Doors utworzyło kolejny ranking 50 państw prześladujących chrześcijan.

Open Doors zajmuje się pomocą chrześcijanom w krajach, w których są dyskryminowani i prześladowani z powodu wiary. Zajmują się praktyczną pomocą jak np. pomoc materialna w postaci np. lekarstw, odzienia, zapewnienia dachu nad głową. Ponadto w państwach, gdzie jest wysoki analfabetyzm organizują chrześcijanom edukację, szkolą do różnych zawodów i załatwiają pracę. Gdy potrzebni są adwokaci i nagłośnienie sytuacji konkretnego chrześcijanina to Open Doors robi wszystko co w jej mocy. Dodatkowo rozpowszechniają chrześcijańską literaturę oraz zapewniają duchowe i psychiczne wsparcie napiętnowanym. W konsekwencji co roku tworzą ranking 50 państw, które najbardziej prześladują Kościół.

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Najczęstszymi przyczynami prześladowań są islam, komunizm, hinduizm oraz buddyzm. Ponadto wyznawcy Jezusa zwalczani są także przez różne grupy przestępcze. Poniżej najnowszy ranking Open Doors 2022:

1. Afganistan
2. Korea Północna
3. Somalia
4. Libia
5. Jemen
6. Erytrea
7. Nigeria
8. Pakistan
9. Iran
10. Indie
11. Arabia Saudyjska
12. Mjanma (Birma)
13. Sudan
14. Irak
15. Syria
16. Malediwy
17. Chiny
18. Katar
19. Wietnam
20. Egipt
21. Uzbekistan
22. Algieria
23. Mauretania
24. Mali
25. Turkmenistan
26. Laos
27. Maroko
28. Indonezja
29. Bangladesz
30. Kolumbia
31. Republika Środkowoafrykańska
32. Burkina Faso
33. Niger
34. Bhutan
35. Tunezja
36. Oman
37. Kuba
38. Etiopia
39. Jordania
40. Demokratyczna Republika Konga
41. Mozambik
42. Turcja
43. Meksyk
44. Kamerun
45. Tadżykistan
46. Brunei
47. Kazachstan
48. Nepal
49. Kuwejt
50. Malezja

Co ciekawe po wielu latach liderowania na tej niechlubnej liście na drugie miejsce spadła Korea Północna. Jej miejsce zajął Afganistan, który rok wcześniej znajdował się na drugiej pozycji. Ponadto w porównaniu do zeszłorocznego rankingu z listy odpadły takie państwa jak: Komory, Kenia. Państwami, które wskoczyły do rankingu są Kuba i Niger.

Prześladowania chrześcijan nie ustają. Zachęcamy do modlitw oraz działania na rzecz prześladowanego Kościoła. Jest możliwość finansowego wsparcia Open Doors (więcej po kliknięciu TUTAJ). Zachęcamy także do zalajkowania fanpejdża organizacji na Facebooku oraz obserwowania na Twitterze. Jest możliwość zaprenumorowania czasopisma o prześladowanym Kościele, które będzie wysyłane na wskazany adres za darmo (kliknij TUTAJ aby zamówić). Nie bądźmy obojętni na zło wobec naszych braci i sióstr w wierze.

źródło: opendoorsusa.org

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

5 KOMENTARZE

  1. […] Open Doors prowadzi w Azji Centralnej dużo szkoleń dla osób niepełnosprawnych m.in. z dziedzin ekonomii, obsługi komputera czy też kursu makijażu. Dodatkowo przez partnerów Open Doors prowadzone są szkolenia dla osób pełnosprawnych z języka migowego dla dzieci oraz dorosłych by ułatwić porozumiewanie się z osobami, które nie słyszą. […]

Comments are closed.