Strona główna Dzieje się USA: Marsz dla prześladowanych chrześcijan

USA: Marsz dla prześladowanych chrześcijan

marsz dla prześladowanych chrześcijan
zdjęcie: Facebook March for the Martyrs

W stolicy Stanów Zjednoczonych – Waszyngtonie odbył się marsz w obronie 360 milionów prześladowanych chrześcijan.

Setki amerykańskich chrześcijan wzięło udział w manifestacji w Waszyngtonie zwracając uwagę na problem prześladowanych chrześcijan. Wydarzenie rozpoczęło się muzyką, przez którą chwalono Boga oraz przemowami. Na początku głos zabrała założycielka organizacji March for the Martyrs (ang. marsz dla męczenników) Gia Chacon. Oprócz niej przemawiali chaldejski ksiądz Simon Esshaki i kaznodzieje: Jacob Coyne oraz Shane Winnings. Następnie uczestnicy udali się do Muzeum Biblii.

Ponadto w teatrze Sylvan opowiadano historie prześladowanych chrześcijan. Wspomniano o katolickim księdzu obrządku chaldejskiego Ragheed’zie Ganii z Iraku, który nie dał się zastraszyć muzułmańskim terrorystom. Oznajmił, że jego kościół będzie otwarty nawet jeśli miałaby przyjść do niego tylko jedna osoba. W konsekwencji za swoją postawę został ukarany śmiercią w 2007 roku.

Gia Chacon szczegółowo opisała rozmowy jakie przeprowadziła z prześladowanymi chrześcijanami. Mówiła o okrucieństwach z jakimi się spotykali z powodu swej wiary w Jezusa. Wspomniała o całych wioskach, gdzie jednej nocy wypędzono wielu chrześcijan oraz pomordowano członków ich rodzin. Opowiedziano przy tym wiele podobnych historii.

Za wydarzeniem nie stała żadna konkretna denominacja. Udział w nim brali wyznawcy Jezusa z różnych denominacji chrześcijańskich. Bez względu na różnice i podziały postanowili nagłośnić problemy z jakimi stykają się chrześcijanie w wielu państwach.

Według najnowszego rankingu Open Doors 360 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych z powodu wiary w Jezusa. Czyni to chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią na świecie. Najgorzej jest w takich państwach jak: Afganistan, Korea Północna, Somalia, Libia, Jemen, Erytrea, Nigeria, Pakistan, Iran, Indie. Liczba prześladowanych z roku na rok wzrasta. Poniżej można obejrzeć wywiad z Gią Chacon w języku angielskim.

źródło: christianpost.com

ZOBACZ TAKŻE:

WYWIAD Z FREDERICKIEM GITONGA, KTÓRY PRZEŻYŁ MASAKRĘ CHRZEŚCIJAN W KENII
SYTUACJA PRZEŚLADOWANEGO KOŚCIOŁA – WYWIAD Z DARIUSZEM PACANEM Z OPEN DOORS
NACZELNY RABIN POLSKI PO STRONIE PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN
PRZEŚLADOWANIA CHRZEŚCIJAN – RANKING OPEN DOORS 2022

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: