Strona główna Najnowsze Napisz list do chrześcijan w Indiach

Napisz list do chrześcijan w Indiach

Napisz list do chrześcijan
zdjęcie: vaticannews.va

Każdy z nas może napisać list do chrześcijan w Indiach. Są tam bardzo prześladowani z powodu wiary i potrzebują naszego wsparcia.

Open Doors to organizacja pomagająca prześladowanym chrześcijanom. Organizuje ona na akcję pisania listów do chrześcijan w Indiach. W utworzonym przez nich rankingu Indie zajmują 10. pozycję pod względem prześladowania chrześcijan. Wyznawcy Jezusa często są tam bici, wypędzani, a niekiedy mordowani z powodu wiary. Szczególnie znienawidzeni są chrześcijanie, którzy porzucili hinduizm. W niektórych stanach Indii przyjęcie chrześcijaństwa jest prawnie karane. Ponadto chrześcijanki są szczególnie narażone na gwałty.

Sytuacja chrześcijan w Indiach nie jest łatwa. Dlatego warto napisać do nich słowa wsparcia. Z pewnością miłą informacją byłoby dla nich to, że chrześcijanie z innych krajów pamiętają o nich w swych modlitwach. Same akcje pisania listów mają dodatkowo sens, iż w niektórych sytuacjach są one sygnałem dla władz danego państwa. Mianowicie zdają sobie sprawę, że losem prześladowanych chrześcijan w danym państwie interesują się inni ludzie. Najlepszym przykładem jest Asia Bibi, którą w Pakistanie fałszywie oskarżono o bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Udało się jej przeżyć dlatego, że cały świat się przyglądał jej sytuacji i się o nią upominał.

Jak ma wyglądać taki list do chrześcijan? Powinien być napisany krótko i zwięźle w języku angielskim. Jak nie znasz angielskiego to możesz poprosić o pomoc kogoś kto zna. Można także nakręcić krótki materiał video czy załączyć zdjęcie. Mile widziane jest użycie wersetów z Biblii. Ponadto w liście nie krytykuj rządu i innych religii, nie wspominaj o Open Doors. Udział w akcji można wziąć za pośrednictwem strony Open Doors po kliknięciu TUTAJ. Dodatkowo zachęcamy do modlitwy za prześladowany Kościół.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: