Strona główna Dzieje się Kardynał Burke: Biden jest w stanie apostazji

Kardynał Burke: Biden jest w stanie apostazji

Kardynał Burke
zdjęcie: cardinalburke.com

Kardynał Burke stwierdził, że prezydent USA Joe Biden wspierając prawo do aborcji oraz tzw. środowiska LGBT dopuścił się apostazji.

Amerykański duchowny uznał, iż przywódca USA wspierając prawo do legalnej aborcji oraz środowiska homoseksualne znalazł się w stanie apostazji. W związku z tym uważa, iż Kościół w jego przypadku powinien rozważyć karę ekskomuniki. Tak kardynał skomentował sprawę:

„Osoba, która uważa, iż jest katolikiem, a mimo to promuje w tak otwarty, uparty i agresywny sposób zbrodnię jak aborcja jest przynajmniej w stanie apostazji. Innymi słowy uczynienie tego oznacza oddalenie się od Chrystusa i oderwanie się od wiary katolickiej. W konsekwencji działanie, które należy wziąć pod uwagę to kara kanoniczna – sankcja za zbrodnię apostazji, którą byłaby ekskomunika”.

W związku z tym niektórzy zaczęli oskarżać kardynała, iż nawołując w takich sytuacjach do ekskomuniki atakuje innych ludzi. Odnosząc się do tego zarzutu Kardynał Burke odpowiedział:

Z pewnością ma to na celu nie tylko ich własne zbawienie, ale także uniknięcie zgorszenia innych, którzy widzą kogoś kto publicznie promuje bardzo niemoralne czyny, a mimo to zgłasza się do przyjęcia komunii świętej. Zatem to jest pierwsza rzecz i nie ma to nic wspólnego z karą. Z kolei ludzie mówią: „Ty karzesz”. Nie! To ma związek z godnym przyjęciem sakramentu. Jest to zwyczajna dyscyplina, która jest konieczna ze względu na rzeczywistość świętej eucharystii”.

Co ciekawe w 2019 roku katolicki ksiądz Robert Morey odmówił Bidenowi udzielenia komunii. Przyczyną takiej decyzji były właśnie polityczne działania Bidena sprzeczne z nauczaniem Kościoła Katolickiego. Na ten temat pisaliśmy na naszym portalu TUTAJ.

źródło: lifesitenews.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: