Strona główna aborcja Ksiądz odmówił komunii politykowi popierającemu aborcję

Ksiądz odmówił komunii politykowi popierającemu aborcję

Ksiądz odmówił komunii

Proboszcz parafii św. Antoniego w diecezji Charleston w Karolinie Południowej nie udzielił komunii Joe Bidenowi.

Ksiądz Robert Morey nie udzielił komunii Joe Bidenowi z Partii Demokratycznej zamierzającemu ubiegać się o start w wyborach prezydenckich w USA. Przyczyną tej decyzji były obietnice Bidena, iż będzie wspierał Planned Parenthood – organizację zajmującą się przeprowadzaniem aborcji. Katolicki proboszcz w taki sposób skomentował swą decyzję:

„Ze smutkiem musiałem w zeszłą niedzielę odmówić Komunii Świętej byłemu wiceprezydentowi Joe Bidenowi. Komunia Święta oznacza, że jesteśmy w jedności z Bogiem, ze sobą nawzajem i Kościołem. Nasze działania powinny to odzwierciedlać. Każda postać publiczna, która popiera aborcję, sytuuje się poza nauką Kościoła. Moją odpowiedzialnością jako księdza jest pełnienie obowiązków duszpasterskich wobec tych dusz, które zostały powierzone mej opiece i muszę tak postępować nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Będę pamiętał o panu Bidenie w moich modlitwach.”

Proboszczowi gratulujemy dobrej i odważnej decyzji. Ponadto zachęcamy do obejrzenia w kinach filmu „Nieplanowane”. Główną bohaterką jest Abby Johnson, która jest pracownicą kliniki aborcyjnej. Zmieniła swe nastawienie do aborcji gdy zobaczyła ją na własne oczy. Produkcja okazała się ogromnym sukcesem w USA i w Kanadzie. Polskie feministki już zaczęły reklamować film ogłaszając jego bojkot za co im serdecznie dziękujemy. Poniżej trailer filmu:

źródło: telewizjarepublika.pl
zdjęcie: fitsnews.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.