Strona główna Najnowsze Dokąd zmierza Marsz Niepodległości?

Dokąd zmierza Marsz Niepodległości?

Marsz Niepodległości

11 listopada tradycyjnie odbędzie się w Warszawie Marsz Niepodległości. Organizatorzy w logo obecnego marszu postanowili wykorzystać różaniec. Czy to dobrze?

Nie ulega wątpliwości, że osoby uczęszczające na Marszach Niepodległości kochają Polskę i Polaków. Jest to największe patriotyczne wydarzenie w kraju. Widać, że organizatorzy w ostatnim czasie odnoszą się do wiary i chcą szukać wsparcia „z wysokości”. Niestety obierając bałwochwalczy kierunek mogą ściągnąć przekleństwo zamiast błogosławieństwa. Spójrzmy na pewne fakty:

1. Kult maryjny ma pogańskie korzenie. Katolickiej Maryi nie należy utożsamiać z pobożną żydówką z kart Ewangelii, ale z pogańską boginią, którą w różnych kulturach tytułowano królową niebios. Dla przykładu jako królową niebios czczono Izydę, Artemidę, Asztarte itd. Ponadto królowa niebios często miała następujące atrybuty: tytułowano ją królową niebios, matką boską, ukazywano ją z małym dzieciątkiem (np. w przypadku Izydy z Horusem), mimo urodzenia dziecka często była dziewicą, czczono ją przez procesje. Zastanawialiście się może dlaczego czarna madonna jest czarna?

Izyda Maryja

2. Kult królowej niebios jest potępiony przez Stary Testament. Znajdziemy w nim informację, iż Izraelici oddając się temu bałwochwalczemu kultowi królowej niebios (w tym przypadku Astarte) ściągnęli na siebie przekleństwo:

„Ty zaś nie wstawiaj się za tym narodem, nie zanoś za niego błagań ani modłów, ani też nie nalegaj na Mnie, bo cię nie wysłucham. Czy nie widzisz, co czynią w miastach Judy i na ulicach Jerozolimy? Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto, by robić pieczywo ofiarne dla „królowej nieba„, a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów, by Mnie obrażać. Czy Mnie obrażają – wyrocznia Pana – czy raczej siebie samych, na własną hańbę?» Dlatego to mówi Pan: «Oto się żar gniewu mojego rozlewa na to miejsce, na ludzi i na zwierzęta, na drzewa polne i na owoce ziemi – płonie i nie zagaśnie.” Jer 7:16-20

„Nie posłuchamy polecenia, jakie nam przekazałeś w imię Pana. Raczej wprowadzimy w czyn wszystko, co postanowiliśmy sobie: składać ofiary kadzielne królowej nieba, składać na jej cześć ofiary płynne, podobnie jak to czyniliśmy my, nasi przodkowie, nasi królowie oraz nasi przywódcy w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy. Wtedy mieliśmy pod dostatkiem chleba, powodziło się nam dobrze i nie spotkało nas nic złego. Od czasu, gdy zaprzestaliśmy składać królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, cierpimy niedostatek wszystkiego i giniemy od miecza lub głodu». A kobiety powiedziały: «Ilekroć składamy królowej nieba ofiary kadzielne i płynne, czyż nie za wiedzą naszych mężów przygotowujemy dla niej ciastka z jej wizerunkiem albo wylewamy płynne ofiary?» Jeremiasz zaś rzekł do całego ludu, do mężczyzn, do kobiet i do wszystkich ludzi, którzy dali mu tę odpowiedź: «Czy Pan nie pamięta już i nie zachowuje w swym sercu ofiar, jakie składaliście w miastach judzkich i na ulicach Jerozolimy wy, wasi przodkowie, królowie, przywódcy i prosty lud? Pan nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełnialiście. Dlatego kraj wasz został obrócony w ruinę, w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy, bez mieszkańców – jak to trwa do dziś” Jer 44:16-22

Skutki kultu maryjnego.

Jak widzimy bałwochwalczy kult tzw. królowej nieba pociąga za sobą przekleństwo. Jakie skutki przyniosło Polsce ogłoszenie tejże istoty królową Polski przez króla Jana Kazimierza? Oto część z nich:

  • 3 rozbiory Polski
  • przegrane powstania
  • I Wojna Światowa
  • rządy socjalistów z sanacji
  • II Wojna Światowa
  • komunizm
  • powodzie

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że państwa protestanckie są bardziej błogosławione od katolickich. Niestety katolicy mimo dobrych chęci zmierzają w złym kierunku. Widać to dobrze w otwartym liście Roberta Bąkiewicza dotyczącego Marszu Niepodległości. Czy Pan Bąkiewicz odnosi się w nim na treść Ewangelii? Nic z tych rzeczy. Pan Bąkiewicz (z całym szacunkiem dla jego działań) powołuje się jedynie na wymysły papieża Leona XIII, który błędnie uważał się za następcę Jezusa na Ziemi. Wielu prawicowców chętnie pozuje do zdjęć z różańcem w ręku. Nieistotne jest to, iż forma modlitwy różańcowej nie ma sensu: „Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani.” Mt. 6:7. Idąc w tym kierunku nie zajdziemy daleko.

Wierny Ewangelii chrześcijanin będzie modlić się wyłącznie do Trójjedynego Boga: „A Królowi wieków nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, Bogu samemu – cześć i chwała na wieki wieków! Amen.” 1Tm 1:17

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: