Franklin Graham wygrał ważny proces sądowy domagając się respektowania wolności religijnej w Wielkiej Brytanii.
Franklin Graham wygrał sprawę w Wielkiej Brytanii, na mocy której uznano, iż padł ofiarą dyskryminacji religijnej. Sędzina Claire Evans z sądu w hrabstwie Manchester oznajmiła, iż Festiwal Nadziei był dyskryminowany. W 2018 roku Rada Miasta Blackpool oraz firma transportowa Blackpool Transport Services Limited usunęły z autobusów reklamy z napisem „Time for Hope” (ang. czas na nadzieję). Swe działania tłumaczyli skargami aktywistów homoseksualnych na słowa Grahama dotyczące homoseksualizmu.
Słynny ewangelista uważa, że kontakty homoseksualne są grzechem. Ponadto oskarżano go o nienawiść wobec mniejszości seksualnych, a nawet rasizm. Graham zaprzeczał zarzutom twierdząc, iż przyjechał do Wielkiej Brytanii nie po to by potępiać, lecz by ewangelizować. Dodatkowo zaprosił homoseksualistów na swe akcje ewangelizacyjne.
Sąd orzekł, iż reklamy nie były w żaden sposób obraźliwe. Uznano, iż firma transportowa złamała przepisy Ustawy Równości z 2010 roku, która zabrania dyskryminacji kogokolwiek ze względów religii czy przekonań. Graham miał problemy nie tylko w Blackpool. Dla przykładu po zapoznaniu się z jego poglądami dotyczącymi homoseksualizmu odwołano jego spotkania w Liverpoolu, Newport, Glasgow i Sheffield. Za każdym razem tłumaczono się skargami środowisk aktywistów gejowskich. Co ciekawe swój sprzeciw wobec wizyty Grahama wyrażali niektórzy duchowni deklarujący się jako chrześcijanie. Wcześniej na naszym portalu do tej sprawy odniósł się pastor zielonoświątkowy Piotr Kirklewski. Treść jego artykułu po kliknięciu TUTAJ.
źródło: chrzescijanin.pl
[…] jest to pierwszy tego przypadek. Wcześniej podobne problemy w Wielkiej Brytanii spotkały Billy’ego Grahama, który wygrał […]