Strona główna Dzieje się Arcybiskup Jędraszewski: Narodźcie się na nowo

Arcybiskup Jędraszewski: Narodźcie się na nowo

Arcybiskup Jędraszewski
zdjęcie: o2.pl

Arcybiskup Jędraszewski skierował słowa do młodzieży przystępującej do bierzmowania by narodzili się na nowo mocą Ducha Świętego.

W czasie Bierzmowania, które jest jednym z 7 katolickich sakramentów ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski skierował do młodzieży ciekawe słowa. Powiedział: „Narodźcie się na nowo dla Chrystusa mocą Ducha Świętego”. Wypowiedź ta jest o tyle ciekawa, iż w doktrynie katolickiej narodzenie na nowo oznacza chrzest (nawet nieświadomego dziecka przez pokropienie). Oto co w tym temacie naucza Katechizm Kościoła Katolickiego:

1215 Sakrament ten jest także nazywany „obmyciem odradzającym i odnawiającym w Duchu Świętym” (Tt 3, 5), ponieważ oznacza i urzeczywistnia narodzenie z wody i z Ducha, bez którego nikt „nie może wejść do Królestwa Bożego” (J 3, 5).

Jak widać w teologii katolickiej słowa Jezusa o nowonarodzeniu skierowane do faryzeusza Nikodema rozumiane są jako chrzest. Ciekawe, że arcybiskup postanowił wspomnieć o nowonarodzeniu młodzieży, która z perspektywy katolickiej została ważnie ochrzczona. Czyżby ksiądz arcybiskup podzielał tutaj poglądy ewangelicznych chrześcijan? Ewangelikalni chrześcijanie uważają nowonarodzenie za akt powierzenia swego życia Jezusa, wskutek którego w człowieku zamieszkuje Duch Święty. W każdym razie szczerze życzymy tej młodzieży by słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego spełniły się.

„Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.” Jan 3:5-7

źródło: diecezja.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: