Strona główna Dzieje się Finlandia: 2 lata więzienia za cytowanie Biblii?

Finlandia: 2 lata więzienia za cytowanie Biblii?

Päivi Räsänen grożą 2 lata więzienia
zdjęcie: mantsalanuutiset.fi

2 lata więzienia grożą fińskiej posłance Päivi Räsänen za cytowanie fragmentu Listu do Rzymian dotyczącego homoseksualizmu.

Jak podaje portal pch24.pl Päivi Räsänen grożą 2 lata więzienia za skomentowanie finansowania organizacji aktywistów homoseksualnych przez tzw. Fiński Kościół Luterański. Wówczas komentarz poparła fragmentem z Listu do Rzymian (Rz. 1:24-27). Brzmi on następująco:

„Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.”

W konsekwencji fiński Prokurator Generalny postanowił ją w stan oskarżenia. Zarzuca jej na tej podstawie, iż szerzyła nienawiść do mniejszości seksualnej. Grożą jej za to nawet 2 lata więzienia. Posłanka należąca do partii Chrześcijańskich Demokratów tak skomentowała sprawę:

„Nie mogę zaakceptować tego, że wyrażanie moich przekonań religijnych może oznaczać więzienie. Nie uważam się za winną grożenia, oczerniania lub obrażania kogokolwiek. Wszystkie me wypowiedzi były oparte na nauce Biblii dotyczącej małżeństwa i seksualności.”

źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.