Strona główna Dzieje się Anglia: Aresztowano pastora za czytanie Biblii

Anglia: Aresztowano pastora za czytanie Biblii

Aresztowano pastora w Anglii
zdjęcie: gospelprime.com.br

Aresztowano pastora, który na londyńskim rynku czytał Słowo Boże. Przyczyną ograniczenia wolności były wersety o homoseksualizmie.

Pastor John Sherwood na londyńskim rynku czytał Biblię. W pewnym momencie podeszła do niego policja, która postanowiła aresztować 71-letniego kaznodzieję. Pastor widząc funkcjonariuszy policji postanowił nie schodzić z krzesła, z którego głosił. W konsekwencji został z niego siłą zdjęty i zakłuty w kajdanki.

Ostatecznie pastor został wypuszczony z posterunku bez postawienia mu zarzutów. Starszy mężczyzna uważa, iż nie zrobił nic złego. Powoływał się przy tym na wolność religii i sumienia. Ponadto zaznaczył, iż nie wypowiadał się o homoseksualizmie, lecz definiował małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Ciekawe jak by zareagowano na imama czytającego wersety z Koranu? Co ciekawe wczoraj zamieściliśmy podobny artykuł dotyczący Finlandii. Fińskiej poseł grożą nawet 2 lata więzienia za zacytowanie fragmentu z Listu do Rzymian. Są to słowa, gdzie homoseksualizm nazwany jest zboczeniem (więcej po kliknięciu TUTAJ). Poniżej można obejrzeć nagranie z zajścia, na którym aresztowano pastora.

źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: