Strona główna Dzieje się Żydzi są narodem wybranym według 51% ewangelicznych chrześcijan w USA

Żydzi są narodem wybranym według 51% ewangelicznych chrześcijan w USA

Żydzi są narodem wybranym
zdjęcie:worldjewishcongress.org

Żydzi są narodem wybranym przez Boga – tak twierdzi blisko połowa ewangelicznie wierzących chrześcijan w Stanach Zjednoczonych.

Według niedawno opublikowanej ankiety około 51% ewangelicznych protestantów w USA wierzy, że Żydzi są narodem wybranym przez Boga. Wyniki badania zatytułowanego „The Jewish Connection: Evangelicals and Israel” zostały ogłoszone w tym tygodniu. Przeprowadziła je Infinity Concepts – agencja komunikacyjna oparta na wierze, która współtworzyła raport z Grey Matter Research. Opierając się na ankiecie przeprowadzonej pośród około 1000 ewangelikalnych Amerykanów raport wykazał, iż 51% respondentów twierdzi, że ​​Żydzi nadal są narodem wybranym przez Boga. Z kolei 19% stwierdziło, że nie ma co do tego pewności. 17% uważa, że ​​chrześcijanie zastąpili Żydów jako naród wybrany. 10% sądzi, iż ​​Żydzi nigdy nie byli narodem wybranym przez Boga, a 2% miało „inny” pogląd. Ponadto istniała różnica pokoleniowa w tym przekonaniu. 59% respondentów w wieku 70 lat lub więcej twierdziło, że Żydzi nadal byli narodem wybranym, podczas gdy tylko 44% osób w wieku 40 lat i poniżej zgodziło się z tym twierdzeniem.

Raport również badał stosunek do wspierania Żydów oraz państwa Izrael. 48% badanych uznało, iż wspieranie Izraela i Żydów jest dla nich ważne. Co ciekawe 20% badanych określało się jako „lojaliści Izraela”, gdzie wspieranie Żydów i Izraela jest dla nich niezwykle ważną sprawą. „Z perspektywy żydowskiej i izraelskiej, społeczność ewangelikalna jest często postrzegana jako monolityczna grupa, która jest zarówno pro-izraelska i pro-żydowska” – powiedział Mark Dreistadt dyrektor generalny Infinity Concepts dla The Christian Post.

źródło: christianpost.com

Zobacz również: CZY ŻYDZI TO STARSI BRACIA W WIERZE?

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.