Strona główna Dzieje się Liczba chrześcijan w Izraelu systematycznie rośnie

Liczba chrześcijan w Izraelu systematycznie rośnie

Liczba chrześcijan w Izraelu rośnie
zdjęcie: bbc.com

Liczba chrześcijan w Izraelu systematycznie wzrasta. Choć wzrost jest niewielki to od wielu lat jest stały.

Według Centralnego Biura Statystyki Izraela to państwo zamieszkuje obecnie 182 tysiące chrześcijan. Liczba ta stanowi prawie 2% mieszkańców tego kraju. Ponad 75% chrześcijan stanowią palestyńscy Arabowie, którzy zamieszkują głównie Nazaret. Z kolei niearabscy chrześcijanie są skupieni głównie w Tel Awiwie.

Tu trzeba wiedzieć, iż izraelskie dane uwzględniają wyłącznie obywateli chrześcijańskich, którzy legalnie i na stałe przebywają w Izraelu. W konsekwencji w zestawieniu nie znajdziemy np.  pracowników zagranicznych zamieszkujących to państwo nierzadko przez wiele lat.

Ponadto wartym uwagi jest to, iż odsetek wyznawców innych religii systematycznie spada. Dotyczy to muzułmanów, żydów oraz druzów. Te dane tym bardziej są ciekawe biorąc pod uwagę, iż dzietność w rodzinach islamskich wynosi 2,60, żydowskich 2,43, a chrześcijańskich 1,93. Co ciekawe chrześcijanie są zwykle zamożniejsi i lepiej wykształceni od reszty (tyczy to szczególnie kobiet). Zachęcamy modlitwy za to by liczba chrześcijan w Izraelu wzrastała jeszcze dynamiczniej.

źródło: vaticannews.va

ZOBACZ TAKŻE: ŻYDZI SĄ NARODEM WYBRANYM WEDŁUG 51% EWANGELICZNYCH CHRZEŚCIJAN W USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.