Strona główna Dzieje się Wysoka liczba ataków na chrześcijan we Francji

Wysoka liczba ataków na chrześcijan we Francji

antyklerykalizm we Francji
zdjęcie: learnreligions.com

W zeszłym roku we Francji zarejestrowano 1659 ataków o charakterze antyreligijnym. Ponad połowa ataków wymierzona jest w chrześcijan.

Ministerialna komisja badająca przypadki agresji o charakterze antyreligijnym oznajmia, iż potrzebna jest większa ochrona chrześcijańskich miejsc kultu. Biorąc pod uwagę wyznawców różnych religii 857 ataków dotyczyło chrześcijan, 589 żydów i 213 muzułmanów. Członkowie komisji zaznaczają, że raport nie jest jeszcze kompletny, gdyż w Kościele Katolickim w przeciwieństwie do gmin żydowskich nie ma instytucji zajmującej się dokumentowaniem tego typu spraw.

„Wiele ataków nie zostało zgłoszonych ani do ministerstwa sprawiedliwości ani służbom bezpieczeństwa” – zaznaczył Ludovic Mendes podczas prezentacji. Zauważył, iż coraz częstszym źródłem antychrześcijańskich ataków są skrajnie antyklerykalne środowiska. Wskazał, że silnym zjawiskiem jest przemoc w Internecie, która przybiera na sile. Jej celem są głównie duchowni.

Komisja stwierdza, że choć przedstawiciele wszystkich wspólnot religijnych ujawniają wzrost przemocy to jednak najbardziej niebezpieczne we Francji jest bycie chrześcijaninem. Raport ukazuje, że zaledwie w ostatnich dniach odnotowano aż cztery akty wandalizmu wymierzone przeciwko kościołom w regionie Somme (w Barleux, Brie, Flaucourt i Eterpigny).

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie, a represje wobec nich zdecydowanie narastają. Dzieje się to nawet w do niedawna chrześcijańskiej Europie Zachodniej. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za prześladowanych wyznawców Jezusa.

źródło: vaticannews.va

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.