Strona główna Najnowsze Pastor Krzysztof Pietrzak – Fałszywa jedność chrześcijan

Pastor Krzysztof Pietrzak – Fałszywa jedność chrześcijan

Pastor Krzysztof Pietrzak z Jarocina

Pastor Krzysztof Pietrzak ze zboru Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej w Jarocinie poruszył na kazaniu temat jedności chrześcijan.

Pastor Krzysztof Pietrzak wygłosił kazanie przestrzegając przed fałszywą jednością chrześcijan. Zdecydowanie potępiał ekumenizm ewangelicznych chrześcijan z Kościołem Katolickim głosząc, iż jego źródło jest w piekle. W nauczaniu sporo nawiązywał do niedawnej wizyty grupy polskich pastorów w Watykanie. Stwierdził, iż wielu pastorów chcąc przybyć do Watykanu chce zbudować drogę do piekła.

Ponadto zaznaczał, iż Jezus chciał jedności chrześcijan w Duchu Świętym. Tych, którzy zachęcają do jedności z pominięciem prawdy nazwał zwodzicielami. Skrytykował tych, którzy dopuszczają kobiety do nauczania. Zwracał uwagę by nie budować wiary na człowieku. Zaznaczał, że ekumeniści z czasem pójdą na kompromis ze światem. Mówił na jakich warunkach musi być budowana prawdziwa jedność wśród wyznawców Jezusa. Zadał też ważne pytanie do słuchaczy: Na jakim fundamencie budujesz?

Poniżej całe kazanie:

ZOBACZ TAKŻE: EKUMENIZM Z KATOLICYZMEM? NIE! DZIĘKUJĘ!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: