Strona główna Dzieje się 73 śmiertelne przypadki „postu” w Kenii

73 śmiertelne przypadki „postu” w Kenii

73 ofiary w Kenii

Znaleziono już 73 ciała osób, które poddały się ekstremalnemu postowi w Kenii. Do zagłodzenia zachęcał ich „pastor” Paul Mackenzie.

Przyczyną śmierci była głodówka do jakiej zachęcał przywódca sekty nazywającej się Międzynarodowym Kościołem Dobrej Nowiny. Grupa działała od 2003 roku. Lider sekty głosił, że głodzenie się ułatwi „spotkanie z Jezusem„. Post miał też uchronić wyznawców przed apokaliptycznym potępieniem. Sam twierdził, iż rozmawia z Bogiem. W konsekwencji przywódca sekty za swe działania został pozbawiony wolności 15 kwietnia po tym jak dwoje dzieci zmarło pod opieką rodziców będących członkami sekty.

Podczas aresztowania w jego domu przebywało 15 osób wyniszczonych głodówką. 4 z nich zmarły w drodze do szpitala. Miejscowe media informowały, iż lider sekty po aresztowaniu miał odmawiać jedzenia i picia. Mężczyzna nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Co ciekawe Mackenzie bywał już wcześniej dwukrotnie aresztowany, ale zawsze wypuszczano go za kaucją.

Początkowo media wspominały o kilku śmiertelnych ofiarach. Obecnie w lesie Shakahola w pobliżu miasta Malindi kenijska policja znalazła już łącznie 73 ciała członków sekty. Co jest przerażające część ludzi podczas odkopywania jeszcze żyła. Wśród ofiar nie brakuje dzieci. Możliwe, że liczba ofiar będzie jeszcze większa.

Biblia wyraźnie przestrzega przed ślepym zaufaniem Bogu. Sam apostoł Piotr powiedział, iż należy słuchać bardziej Boga niż ludzi. Niestety ślepe posłuszeństwo charyzmatycznym wariatom kończy się powstawaniem destrukcyjnych sekt.

źródło: onet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: