Strona główna Najnowsze Czy protestanci akceptują homoseksualizm?

Czy protestanci akceptują homoseksualizm?

Czy protestanci akceptują homoseksualizm

Wobec protestantów spotyka się z zarzutem, iż akceptują homoseksualizm, a nawet go promują. Czy tak faktycznie jest?

Wiele osób nieprzychylnych protestantom zarzuca im, że często protestanci akceptują homoseksualizm. Rzekomo jakaś część protestantów ma twierdzić, iż homoseksualizm nie jest grzechem. Powołują się tutaj często na organizacje mieniące się Kościołami, gdzie homoseksualiści pełnią nawet funkcje duchownych. Przyjrzyjmy się dokładnie pewnym faktom.

Protestanci wyznając zasadę sola scriptura opierają się na Piśmie Świętym, które jasno określa homoseksualizm grzechem. Oto jeden z wielu przykładów: „Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!” 3M 18:22. Takie podejście ma zdecydowana większość Kościołów mieniących się protestanckimi.

Tu warto jednak się zatrzymać. Niektóre Kościoły są protestanckie, a niektóre takimi się mienią. Jeśli ktoś odrzuca zasadę sola scpritura nie może być uważany za protestanta. Mamy np. tzw. Kościół Szwecji. Znany jest on nie z ewangelizacji, ale z tego, iż błogosławi związki homoseksualne, a nawet takim parom udziela ślubów.

Niemniej czy jest to Kościół protestancki? Czasami wystarczy kogoś pociągnąć za język by poznać prawdę. Przyjrzyjmy się wypowiedzi homoseksualnej duchownej tej organizacji Gunilli Linden. W słynnym filmie „Postęp po szwedzku” wypowiedziała słowa: „Biblia nie zastąpiła do nas z nieba. Biblia sama w sobie nie jest objawieniem Bożym. Nie odpowiada ona na wszystkie nasze pytania, ponieważ pytania, które nurtowały ludzi w czasach kiedy Biblia została napisana nie są naszymi pytaniami.”

Czy takie słowa może wypowiedzieć protestant wyznający zasadę sola scriptura? Jasną sprawą jest to, że ktoś taki nie jest protestantem. Tzw. Kościół Szwecji należy uznawać za postprotestancki i pseudoprotestancki. Kiedyś wyznawali 5 zasad protestantyzmu, ale odchodząc od nich zdradzili idee protestantyzmu. Praktyka pokazuje, iż takie instytucje nie cieszą się dużą popularnością i podczas tzw. nabożeństw ich budynki świecą pustkami.

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: