Strona główna Dzieje się Katolicy przeciw Mystic Festival

Katolicy przeciw Mystic Festival

Katolicy przeciw Mystic Festival

Środowiska katolickie chcą odwołania festiwalu muzyki Metalowej Mystic Festival. Przeciw imprezie ruszyła kampania i petycja.

Przeciw organizacji festiwalu wystąpiła organizacja Polska Katolicka nie laicka. Na swej stronie internetowej piszą o sobie: „Polska Katolicka, nie laicka to kampania grupy wiernych katolików zebranych wokół Fundacji Instytutu Ks. Piotra Skargi, którzy zdecydowali się na promowanie wartości katolickich w Polsce na przekór coraz bardziej pogańskiej rzeczywistości.” Temu środowisku nie podoba się, iż w Gdańsku mają występować takie zespoły jak m.in.: Behemoth, Danzig, Ghost, Carpathian Forest, Grave.

Tym bardziej nie podoba się im to, że koncerty mają odbywać się m.in. 8 czerwca czyli w tzw. Święto Bożego Ciała. W petycji za odwołaniem koncertu podpisało się ponad 10000 osób (stan na 5.06.2023r.) W jej treści można wyczytać: „Szanowni Państwo, w dniach 7-10 czerwca br. na terenie Stoczni Gdańskiej ma się odbyć pełen bluźnierczych zespołów Mystic Festival. Co najbardziej oburzające, to właśnie w Boże Ciało (8 czerwca) ma zagrać satanistyczny „Behemoth”, gloryfikujący obrzydliwość i świętokradztwo „Ghost” oraz naśmiewający się z konsekracji zespół „Hostia”. Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne. Organizacja Mystic Festival wpisuje się w wielką akcję dywersji ideologicznej, która prowadzona jest w Polsce od 1989 roku. Jej celem jest zniszczenie religijnych i moralnych podstaw państwa i narodu polskiego, a zwłaszcza polskiej młodzieży. Apeluję do właścicieli terenów Stoczni Gdańskiej o anulowanie antykatolickiego Mystic Festival.”

W praktyce takie działania przynoszą odwrotny skutek. Impreza zyskuje dodatkowy rozgłos. Najlepszym przykładem była działalność Ryszarda Nowaka, który chcąc nie dopuścić do tego typu koncertów zrobił im tylko reklamę. Oczywiście chrześcijanie nie powinni uczęszczać na takie bluźniercze koncerty. Natomiast jeśli nie chcą być nimi oburzeni niech nie zwracają na nie uwagi.

Zobacz także:

ODWOŁANO KONCERT ANTYCHRZEŚCIJAŃSKIEGO ZESPOŁU MARDUK
KŁOPOTY ZESPOŁU BEHEMOTH

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: