Strona główna Dzieje się Kłopoty zespołu Behemoth?

Kłopoty zespołu Behemoth?

Od 30 września do 10 października ubiegłego roku miała miejsce trasa koncertowa zespołu Behemoth po Polsce. Objęła ona takie miejscowości jak: Katowice, Wrocław, Bydgoszcz, Kraków, Warszawa, Gdańsk i Poznań. Tradycyjnie przed koncertami dochodziło do protestów przeciwko bluźnierczym koncertom. Możliwe, że zespół Nergala będzie mieć kłopoty, gdyż takie dwujęzyczne oświadczenie możemy przeczytać na stronie Behemotha na Facebooku:

„Note!
We have an important announcement. Because of the ongoing criminal investigation we have a request of NOT putting on our profile ANY materials related to the „Republic of the Unfaithful” („Rzeczpospolita Niewierna”) designs.
We will have to remove such posts and ban people who will post it. Thank you.

Uwaga! Ważna informacja!
Z uwagi na toczące się postępowanie karne uprzejmie prosimy o nieumieszczanie wizerunku reklamującego trasę Rzeczpospolita Niewierna na naszym profilu. Będziemy zmuszeni usuwać posty z tym wizerunkiem oraz banowac osoby które nie zastosują się do naszej prośby. Dziękujemy.”

Sam Darski tłumaczy się tym, iż godło z ich trasy koncertowej nie ma nic wspólnego z polskim godłem, gdyż… orzeł w polskim godle ma koronę. Część sympatyków gdańskiej kapeli zaznacza w komentarzach, że zespół nie powinien tworzyć tego rodzaju loga. Czy kontrowersyjny plakat z trasy koncertowej nie nawiązuje do symbolu narodowego chronionego przez konstytucję?

To logo promowało trasę Behemotha. Pojawiło się też na koszulkach, które kupowali fani zespołu.

Artykuł 137 § 1 brzmi następująco: „Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. Przypomnijmy, że to nie pierwsze problemy zespołu z prawem.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here