Strona główna Dzieje się Uzbrojony chrześcijanin uratował wiernych przed rzezią

Uzbrojony chrześcijanin uratował wiernych przed rzezią

W trakcie niedzielnego nabożeństwa uzbrojony mężczyzna Emanuel Samson wtargnął do kościoła Burnette Chapel Church of Christ w Antioch – dzielnicy miasta Nashville (stan Tennessee). Zamordował jedną kobietę i siedem osób ranił. Jego działalność została powstrzymana przez uzbrojonego chrześcijanina Roberta Engle.

Przed wejściem do budynku napastnik zastrzelił 39 letnią Melanie Crow. Następnie wtargnął do budynku raniąc siedem osób w tym Roberta Engle. Wspomnianemu chrześcijaninowi udało się przedostać na parking, gdzie w samochodzie trzymał broń. Wróciwszy wymierzył ją w agresora, który postanowił się poddać. Trzymał go na muszce aż do przyjazdu policji. Jego postawa uratowała pozostałych uczestników nabożeństwa przed masakrą. Przy tych wydarzeniach warto zwrócić uwagę, że wcześniej kardynał  Blase Cupich zabronił wiernym wnosić broń do kościołów, szkół i innych miejsc przynależących do archidiecezji Chicago. Całe szczęście, że napastnik nie obrał za cel, któregoś z kościołów podlegających kardynałowi.

Kościół Burnette Chapel Church of Christ. Zdjęcie: http://heavy.com/

Co na ten temat powiedział Jezus Chrystus?

On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.” Łk. 22:36

Źródło: cnn.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

15 KOMENTARZE

 1. Co za brednie. Autor tego materiału to manipulant. Jeżeli nie znasz Biblii mam Ci podać wersety które mówią o tym co Jezus mówił na temat broni i zabijania innych?

  • Co niby Jezus mówił na temat broni? Jedynie Piotrowi w ekstremalnej sytuacji kazał schować miecz do pochwy (nie kazał go wyrzucić). Biblia nigdzie nie zabrania zabijać, nie wolno mordować (a to ogromna różnica). Pacyfizm to diabelskie zboczenie.

   • Tak? To pokaż mi gdzie Jezus mieczem zabijał Żydów i Rzymian? Gdzie kazał chrześcijanom mordować innych? I o czym były wersety mówiące o miłości do innych? O miłowaniu nawet wrogów? Przestań szerzyć herezje i poczytaj Biblię. Jeżeli masz rozum to wyciągniesz wnioski z nauki Jezusa.

     • Wszędzie? Zobacz sobie czego nauczał Jezus i jak postępowali chrześcijanie. Byli prześladowani, mordowani przez Żydów i Rzymian i co? Walczyli? Zabijali ich?

     • Kokos, mylisz sytuacje bezpośredniego i bezprawnego zamachu na życie z wyrokiem władzy (np pogańskiej). Nie czaisz różnicy, bo chcesz swoją naukę zachować.

    • Od kiedy osoba posiadająca broń musi być mordercą? Nikt tu nie napisał, że Jezus nakazywał mordować Rzymian czy Greków, więc się lecz człowieku. Należy miłować wrogów co wcale nie zaprzecza temu, że nie mamy prawa do obrony nawet kosztem życia napastnika.

     • Na pewno będę „świętszy” słuchając tego co Biblia naucza, a nie tego co pseudo-chrześcijanie sobie dopowiadają. Czy w obronie własnej Jezus zabijał? Apostoł Paweł również? Piotr gdy był krzyżowany ilu napastników zabił? A Jan ? Ilu ludzi wyrżnął mieczem by ocalić własne życie? Czemu chrześcijanie pozwalali się zabijac i być prześladowanymi zamiast zorganizować zbrojną rebelie?

 2. Szaleńców należy powstrzymywać przed popełnieniem grzechu w tym przypadku większej zbrodni niż została popełniona. Być może dzięki temu odważnemu mężczyźnie zabójca- szaleniec ma mniejszą winę. Mamy obowiązek chronić życie innych. Robert Engle nie bronił li tylko własnego życia ale życie i zdrowie bliźnich. Mamy obowiązek wszystkim czynić dobrze ale w pierwszej kolejności tym, którzy są jednego ducha z nami.

  • Luk 22:35-38 eib „(35) Następnie zapytał ich: Gdy was posłałem bez sakiewki, bez torby i sandałów, czy czegoś wam zabrakło? Niczego — odpowiedzieli. (36) Teraz jednak — powiedział — kto ma torbę lub sakiewkę, niech je weźmie. Kto nie ma miecza, niech sprzeda płaszcz, a go kupi. (37) Gdyż mówię wam: Musi się na Mnie spełnić proroctwo: I uznano Go za jednego z przestępców. I właśnie spełnia się to, co o Mnie napisano. (38) Panie — zauważyli — są tu dwa miecze! On na to: Wystarczy.”

 3. Pojawia sie kolejne pytanie co zrobic z mordercami i gwałcicielami w chrześcijańskim kraju.Pan Jezus i apostołowie nikogo nie zamykali do więzienia.Zamknięcie w celi na dozywocie jest gorszym brakiem miłości od zabicia .Bo dreczymy kogos przez cale zycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here