Strona główna Najnowsze Putin porównuje komunizm z chrześcijaństwem

Putin porównuje komunizm z chrześcijaństwem

Podczas wizyty w Monastyrze Waałamskim prezydent Rosji Władimir Putin porównał chrześcijaństwo do komunizmu.

W trakcie rozmowy stwierdził: „Może niektórym nie spodoba się to co powiem, ale mówię co myślę. Po pierwsze wiara zawsze nam towarzyszyła. Wzmacniała nas gdy nasz kraj, nasz naród stawał w obliczu trudności. Mieliśmy wiele lat wojującego ateizmu gdy zwalczano duchownych, burzono świątynie, ale w tym czasie tworzono nową religię. Tak naprawdę ideologia komunistyczna jest podobna do chrześcijaństwa. Wolność, braterstwo, równość, sprawiedliwość – to wszystko znajdziemy w Piśmie Świętym. Co było kodem moralnym twórcy komunizmu? Prymitywny wyrywek z Biblii. Tak naprawdę nic nowego nie stworzono. Zobacz, Lenina złożono w mauzoleum. Czym to się różni od relikwii świętych? Gdy ktoś mówi, iż w chrześcijaństwie nie ma takiej tradycji niech się uda do Athos i zobaczy, że są tam relikwie świętych. My też takie mamy np. relikwie Sergiusza i Hermana”.

Wolność w ujęciu biblijnym oznacza wolność jednostki, możliwość swobodnego podejmowania decyzji dobrych lub złych: „Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne; wszystko wolno, ale nie wszystko buduje.” (1Kor. 10:23). Co oznacza wolność w komunizmie? Wolność w komunizmie oznacza wyzwolenie spod kapitalizmu i dotychczasowego ładu społecznego. Taka „wolność” nie ma nic wspólnego z prawdziwą chrześcijańską koncepcją wolności.

Chrześcijańskie braterstwo polega na wzajemnej miłości i szacunku. Jak wygląda komunistyczne braterstwo świetnie odzwierciedla powiedzenie z czasów PRLu: „Dlaczego mówi się, że Związek Sowiecki to nasz brat? Bo brata się ma, a przyjaciół się wybiera”. Chrześcijańska równość oznacza równość przed Bogiem oraz to, iż nie wolno segregować ludzi na lepszych i gorszych. Jak to wygląda w komunizmie? W komunizmie równość oznacza, iż wszyscy mają otrzymywać dobra materialne po równo. Chrześcijańska sprawiedliwość to uczciwość wobec drugiego człowieka. Komunistyczna sprawiedliwość to zamordowanie dużo ponad 100 milionów ludzi. Tematu kultu relikwii nie warto komentować, gdyż nie ma to nic wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem, jest to zwykłe bałwochwalstwo. Nie jest to pierwsza tego typu wypowiedź w ostatnim czasie. Podobnego porównania niedawno użył papież Franciszek.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here