Strona główna Dzieje się Za tragedię Alfiego Evansa Grzegorz Braun wini powstanie protestantyzmu

Za tragedię Alfiego Evansa Grzegorz Braun wini powstanie protestantyzmu

W programie Wieczór wPolsce.pl Grzegorz Braun stwierdził, że za odłączenie od aparatury Alfiego Evansa winna jest… reformacja protestancka. Tu należy mieć na uwadze, iż program ten nagrany został jeszcze przed śmiercią chłopca.

Grzegorz Braun zapytany o zdanie w sprawie Alfiego Evansa natychmiast odpowiedział:

W okolicznościach, które wytworzyła na Wyspach Brytyjskich 500 lat temu rewolucja protestancka pomyślnie tam przeprowadzona ten los nie mógł być inny. To przecież rewolucja protestancka zrodziła takie dary dla ludzkości jak eugenika czy z drugiej strony apertheid czyli teorie dorobione do segregowania ludzi, do dzielenia ich na lepszych i gorszych.

Brednie Grzegorza Brauna nt. protestantyzmu ukazaliśmy na naszym portalu odnosząc się do jego filmu „Luter i rewolucja protestancka”. Jego demagogie łatwo jest podważyć odnosząc się do faktów. Dla przykładu Braun zarzuca protestantom legalizację i promowanie aborcji. Jakie są fakty? Statystycznie największy odsetek aborcji w 2017 roku miał miejsce w katolickiej Ameryce Południowej i na Karaibach. Na 1000 kobiet 44 dokonało aborcji. Dla przykładu w pogańskiej Azji liczba ta wynosi 36/1000, dla Afryki 34/1000, dla Europy 29/1000, dla Australii i Oceanii 19/1000, zaś w Ameryce Północnej 17/1000 [1]. Próżno szukać wypowiedzi Grzegorza Brauna krytykującej papieża Franciszka za odznaczenie orderem św. Grzegorza Lilianne Ploumen – zwolenniczki aborcji. Łatwo jest dostrzec drzazgę w oczach innych, gdy nie widzi się belki w swoim oku.

[1] www.guttmacher.org

zdjęcie: z programu, o którym mowa w artykule

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: