Strona główna Dzieje się Kanada: Aresztowano pastora za ewangelizowanie homoseksualistów

Kanada: Aresztowano pastora za ewangelizowanie homoseksualistów

Aresztowano pastora Davida Lynna za głoszenie w miejscu publicznym. Pewnie nie byłoby problemu gdyby miejsce to nie było zamieszkałe w dużym stopniu przez homoseksualistów.

Zaczęło się od tego, iż pastor przez mikrofon zaznaczył, że nie czuje nienawiści do ludzi ze względu na płeć, rasę czy orientację seksualną. Następnie przedstawił się jako chrześcijanin. Zaczął pytać otaczające go osoby czy tolerują go jako chrześcijanina. Część z nich go ignorowała, zaś niektórzy wprost mówili by odszedł. Pastor odpowiadał, że ma takie same prawa jak inni by stać w tym miejscu. Co ciekawe nie było osoby, która powiedziałaby, iż go toleruje. Zaznaczał, iż wielu ludzi nienawidzi chrześcijan i chcą by wyznawcy Jezusa siedzieli cicho.

Wszystko to działo się w Toronto, w miejscu które potocznie jest nazywane „Gay Village” (ang. gejowska wioska). Z czasem zaczęło zbierać się coraz więcej ludzi z różnymi transparentami i tęczową flagą. Później zgromadzeni zaczęli reagować bardzo impulsywnie na głoszone słowa o ponownym przyjściu Jezusa oraz nazywanie homoseksualizmu grzechem. Na miejsce została wezwana policja. W konsekwencji aresztowano pastora Lynna. Tradycyjnie zarzucono mu szerzenie tzw. mowy nienawiści i zakłócanie porządku publicznego. W środę zwolniono pastora za kaucją. Poniżej nagranie z wydarzenia.

Nie jest to pierwszy taki przypadek. Wcześniej podobne problemy miał Bill Whatcott, który rozdawał ulotki ukazujące, iż homoseksualizm jest grzechem. Znany jest przypadek Mary Wagner wielokrotnie skazywanej za ukazywanie prawdy o zbrodni aborcji. Podobne kłopoty miał polski pastor Artur Pawłowski, który miał problemy z prawem m.in. za karmienie bezdomnych. Warto zwrócić uwagę na słowa premiera Justina Tredeau, który publicznie oświadczył, iż chrześcijanie są najgorszym elementem kanadyjskiego społeczeństwa. Czy tak wygląda wolność słowa? Zachęcamy do modlitwy za Kanadę i pastora Davida Lynna.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.