Strona główna Dzieje się Kapelan pozywa szkołę za zwolnienie go z przyczyn ideologicznych

Kapelan pozywa szkołę za zwolnienie go z przyczyn ideologicznych

KapelanBernard Randall
zdjęcie: newsweek.com

Kapelan Bernard Randall pozwał szkołę za to, iż zwolniła go z powodu jego nauczania. Duchowny poruszył temat tzw. polityki tożsamości.

Brytyjski duchowny wytoczył proces swemu byłemu pracodawcy za zwolnienie go z powodu krytyki tzw. polityki tożsamości jaką przyjmuje szkoła. Podczas kazania oznajmił, że nie trzeba akceptować ideologii aktywistów LGBT. W konsekwencji szkoła Trent College w Derbyshire zwolniła go i zgłosiła kapelana bez jego wiedzy do rządowego nadzoru antyterrorystycznego jako ekstremistę religijnego.

Duchowny pozwał szkołę do sądu za dyskryminację, nękanie, znęcanie się nad nim oraz niesprawiedliwe zwolnienie. Ponadto wyjaśnił Trybunałowi Zatrudnienia (sąd pracy) z East Midlands, iż szkoła nie bierze pod uwagę zdania innych. Wprowadziła ona program organizacji „Educate & Celebrate” mającej na celu narzucenie idei związanych z tzw. tożsamością płciową oraz orientacją seksualną. Organizacja ma na celu m.in. promowanie integracji zboczeńców w szkołach.

49-letni Randall zaznaczył, iż członkowie organizacji we wrześniu 2018 roku nakazywali skandować personelowi szkoły hasło: „rozbić heteronormatywność”. Duchowny wówczas milczał. Jego przełożeni mieli mu powiedzieć, iż chcieli wdrożyć tylko część programu „Educate & Celebrate”. Później Randall odkrył, że mieli przyjąć cały program. Co więcej szkoła broniąc się oznajmiła m.in., że istnieją trzy płcie. Sam zaznaczył, iż wielu ludziom nie podobało się narzucanie tego programu. Dodatkowo niektórzy sami byli zdezorientowani w tym co mieli wyznawać. Co ciekawe kapelan został wpisany na czarną listę przez diecezję Kościoła Anglikańskiego jako umiarkowanie niebezpieczny dla dzieci.

źródło: cbn.com

ZOBACZ TAKŻE:

CZY MOŻNA MASTURBOWAC KOLEGĘ? – POZNAJ ODPOWIEDŹ NIEMIECKICH SEKSEDUKATORÓW
KANADA: ARESZTOWANO PASTORA ZA EWANGELIZOWANIE HOMOSEKSUALISTÓW
USA: TAK ZBOCZEŃCY DEPRAWOWALI DZIECI
DEWIANCI WCHODZĄ DO POLSKICH SZKÓŁ EDUKOWAĆ DZIECI
FRANKLIN GRAHAM WYGRAŁ PROCES O WOLNOŚĆ RELIGIJNĄ
EDYNBURG ZAPŁACI ODSZKODOWANIE CHRZEŚCIJANOM
O CO NAPRAWDĘ WALCZĄ TZW. ŚRODOWISKA LGBT?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: